Žinios. Berlyno sienos griūties 30-metis: pereiti iš Rytų Berlyno į Vakarus buvo kaip patekti iš nespalvoto filmo į spalvotą

Berlyno sienos griuvimo 30-metis. Šiandien – lygiai trisdešimt metų nuo Berlyno sienos griūties, kai Europa pagaliau susivienijo. Beveik pusę amžiaus trukusį unikalų fenomeną, kai vienas miestas padalytas tarp dviejų ryškiai priešingų sistemų, šiandien atsimena ir Berlyno lietuviai. Pereiti iš Rytų Berlyno į Vakarus esą buvo kaip patekti iš nespalvoto filmo į spalvotą, o dar keistesnė patirtis buvo iš Vakarų patekti į Rytus.

Rusijos opozicija Vilniuje rengia tradicinį forumą. Į jį renkasi aktyvistai, svarbiausių opozicinių organizacijų ir protestus rengiančių grupių atstovai, politikai ir visuomenininkai iš Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lietuvos ir kitų šalių. Taip pat tarptautiniai ekspertai ir žurnalistai.

Niujorke prasidėjo antrasis Baltijos šalių kino festivalis. Per keturias festivalio dienas bus parodytas 21 Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino kūrėjų filmas. Šių metų festivalio šūkis – „Po 30 metų: kas esame dabar“.

Kauno „Žalgiris“ patyrė ketvirtąją nesėkmę Eurolygoje. Vakar vakare septintojo turo rungtynėse namuose kauniečiai pralaimėjo Barselonos krepšininkams 86:93.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau