Žinios. VMI viršininkė sako, kad „šešėlį“ pavyksta mažinti, tačiau Lietuvoje jis tebėra milžiniškas

LRT

2019.11.08 16:20

Milijardo paieškos „šešėlyje“. Nors valdžia kasmet planuoja iš „šešėlio“ ištraukti šimtus milijonų eurų, „šešėlis“ Lietuvoje tebėra milžiniškas. Valstybės kontrolės teigimu, visiškai neaišku, koks jis darbo rinkoje, nes išvis niekaip neskaičiuojamas, o vien pridėtinės vertės mokesčio nelegaliai ekonomikoje esą yra milijardas eurų.

Išvežamos atliekos iš Alytaus gamyklos. Šįryt pradedamos išvežti atliekos iš neseniai degusios Alytaus padangų perdirbimo įmonės. Pavojingų atliekų tvarkymo įmonės „Toksika“ komercijos direktoriaus Luko Andronavičiaus teigimu, bendrovės technika prie gamyklos atvaryta dar vakar, pradėti atliekų išvežimui reikalingi parengiamieji darbai.

Klaipėdos atliekų deginimo bendrovėje pradedamas naikinti per gaisrą dioksinais užterštas pienas iš Alytaus rajono. Iš ūkininkų surinkta 13 tonų pieno. Klaipėdoje pienas deginamas, bendrovė tai daro nemokamai. Alytaus rajono savivaldybei transportuoti ir surinkti žaliavas atsieina per 1000 eurų.

Prezidentas Gitanas Nausėda, šiandien Vatikane susitikęs su popiežiumi Pranciškumi, padėkojo bažnyčios patriarchui už nuolatinį dėmesį Lietuvai. Nausėda padėkojo popiežiui už Šventojo Sosto parodytą neeilinį palaikymą Lietuvai okupacijos metais, išskirtinį pagarbos ženklą paskiriant Kauno arkivyskupą emeritą Sigitą Tamkevičių kardinolu.

Kauno apylinkės teismo nutartimi, užvakar iš JAV parvežta buvusi Seimo narė ir teisėja Neringa Venckienė suimta dviems mėnesiams. Teismas nutartyje pažymi, kad Venckienė gali bėgti nuo teisėsaugos, neturi gyvenamosios vietos ir asmens dokumento.

JAV sekretorius pareiškė, kad NATO tebėra, ko gero, svarbiausias aljansas istorijoje. NATO lyderiai reaguoja į vakarykštį Prancūzijos prezidento interviu, kad aljansas patiria smegenų mirtį, kad Amerika nebegalima pasitikėti, ir kad Europa jau pajėgi apsiginti pati.

Olegas Sencovas Vilniuje. Ukrainiečių režisierius Olegas Sencovas sako, kad Kremlius nori Ukrainą laikyti kaip paklusnų šunį sau prie kojos, tačiau ukrainiečiai to niekada neleis. Sencovas po penkerių metų kalėjimo Rusijoje, į Kijevą grįžo prieš du mėnesius, šalims apsikeitus belaisviais. Pirmą kartą į Vilnių atvykęs Sencovas dėkoja Lietuvai už paramą, bet pabrėžia, kad Ukraina turi keistis pati.

Lietuvos finansų viceministrė Miglė Tuskienė taps naujosios Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen patarėja ekonomikos klausimais. Finansų ministerija patvirtino, kad Tuskienė sulaukė kvietimo prisijungti prie von der Leyen komandos.

Išmokos vaikams išvykusiems iš Lietuvos. Konstitucinis teismas paskelbė, kad įstatymuose įtvirtintas reikalavimas nuolat gyventi Lietuvoje, norint gauti išmoką iš valstybinio Vaikų išlaikymo fondo, prieštarauja Konstitucijai. Teismas tai konstatavo įvertinęs Vaikų išlaikymo išmokų įstatyme nustatytas sąlygas, kad pareiškėjui išvykus iš Lietuvos galima nutraukti vaiko išlaikymo išmokų mokėjimą.

Sportas. Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau