Žinios. Prie Ursulos von der Leyen komandos prisideda ir Lietuvos finansų viceministrė Miglė Tuskienė

LRT

2019.11.08 15:13

Išvežamos atliekos iš Alytaus gamyklos. Šįryt pradedamos išvežti atliekos iš neseniai degusios Alytaus padangų perdirbimo įmonės. Pavojingų atliekų tvarkymo įmonės „Toksika“ komercijos direktoriaus Luko Andronavičiaus teigimu, bendrovės technika prie gamyklos atvaryta dar vakar, pradėti atliekų išvežimui reikalingi parengiamieji darbai.

Klaipėdos atliekų deginimo bendrovėje pradedamas naikinti per gaisrą dioksinais užterštas pienas iš Alytaus rajono. Iš ūkininkų surinkta 13 tonų pieno. Klaipėdoje pienas deginamas, bendrovė tai daro nemokamai. Alytaus rajono savivaldybei transportuoti ir surinkti žaliavas atsieina per 1000 eurų.

Kauno apylinkės teismo nutartimi, užvakar iš JAV parvežta buvusi Seimo narė ir teisėja Neringa Venckienė suimta dviems mėnesiams. Teismas nutartyje pažymi, kad Venckienė gali bėgti nuo teisėsaugos, neturi gyvenamosios vietos ir asmens dokumento.

JAV sekretorius pareiškė, kad NATO tebėra, ko gero, svarbiausias aljansas istorijoje. NATO lyderiai reaguoja į vakarykštį Prancūzijos prezidento interviu, kad aljansas patiria smegenų mirtį, kad Amerika nebegalima pasitikėti, ir kad Europa jau pajėgi apsiginti pati.

Olegas Sencovas Vilniuje. Ukrainiečių režisierius Olegas Sencovas sako, kad Kremlius nori Ukrainą laikyti kaip paklusnų šunį sau prie kojos, tačiau ukrainiečiai to niekada neleis. Sencovas po penkerių metų kalėjimo Rusijoje, į Kijevą grįžo prieš du mėnesius, šalims apsikeitus belaisviais. Pirmą kartą į Vilnių atvykęs Sencovas dėkoja Lietuvai už paramą, bet pabrėžia, kad Ukraina turi keistis pati.

Lietuvos finansų viceministrė Miglė Tuskienė taps naujosios Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen patarėja ekonomikos klausimais. Finansų ministerija patvirtino, kad Tuskienė sulaukė kvietimo prisijungti prie von der Leyen komandos.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.