Žinios. Klaipėdoje deginamas užterštas pienas: nei kvapo, nei sūrių per kaminą nebus

LRT

2019.11.08 14:18

Išvežamos atliekos iš Alytaus gamyklos. Šįryt pradedamos išvežti atliekos iš neseniai degusios Alytaus padangų perdirbimo įmonės. Pavojingų atliekų tvarkymo įmonės „Toksika“ komercijos direktoriaus Luko Andronavičiaus teigimu, bendrovės technika prie gamyklos atvaryta dar vakar, pradėti atliekų išvežimui reikalingi parengiamieji darbai.

Klaipėdos atliekų deginimo bendrovėje pradedamas naikinti per gaisrą dioksinais užterštas pienas iš Alytaus rajono. Iš ūkininkų surinkta 13 tonų pieno. Klaipėdoje pienas deginamas, bendrovė tai daro nemokamai. Alytaus rajono savivaldybei transportuoti ir surinkti žaliavas atsieina per 1000 eurų.

Kauno apylinkės teismo nutartimi, užvakar iš JAV parvežta buvusi Seimo narė ir teisėja Neringa Venckienė suimta dviems mėnesiams. Teismas nutartyje pažymi, kad Venckienė gali bėgti nuo teisėsaugos, neturi gyvenamosios vietos ir asmens dokumento.

Lietuvos finansų viceministrė Miglė Tuskienė taps naujosios Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen patarėja ekonomikos klausimais. Finansų ministerija patvirtino, kad Tuskienė sulaukė kvietimo prisijungti prie von der Leyen komandos.

JAV sekretorius pareiškė, kad NATO tebėra, ko gero, svarbiausias aljansas istorijoje. NATO lyderiai reaguoja į vakarykštį Prancūzijos prezidento interviu, kad aljansas patiria smegenų mirtį, kad Amerika nebegalima pasitikėti, ir kad Europa jau pajėgi apsiginti pati.

Padalytas Berlynas: tada ir šiandien. Praėjus 30 metų nuo Berlyno sienos griūties, miesto padalijimo pėdsakai beveik išsitrynė. Tačiau prisiminus lemtingąją 1989-ųjų lapkričio 9-osios naktį, kai siena atsivėrė, vokiečių veidus, tiek iš buvusios rytų, tiek iš vakarų pusės, užplūsta emocijos.

Orai. Sportas. Ved. Jovita Vitkauskė.