Panorama. „Scanoramos“ vadovė dr. Gražina Arlickaitė ir jos bent 10 kartų paminėta frazė „būtinai pamatykite“ (su vertimu į gestų k.)

kokie filmai siūlomi pažiūrėti?

Klaipėdoje, teritorijose netoli uosto, vietomis nustatytas dvylika kartų normą viršijantis užterštumas chromu. Rekomenduojama neleisti vaikams žaisti žolėje, smėlyje, nevartoti čia užaugintų vaisių ir daržovių. Skubiai sušaukta Ekstremalių situacijų komisija, o savivaldybė žada kreiptis į prokurorus ir išsiaiškinti teršėjus.

Po daugiau nei šešerius metus trukusio slapstymosi Jungtinėse Valstijose, į Lietuvą sugrąžinta buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė šįryt apklausta bei atvežta į teismą. Dar dviem mėnesiams jos suėmimo prašantis prokuroras sako matantis grėsmę, kad N. Venckienė vėl ims slapstytis. Ar teismas prašymą tenkins, paaiškės rytoj.

Po gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje padėkota visiems jį gesinusiems. Padėkos vakare įteiktos padėkos ugniagesiams, ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantams ir kitiems gaisro likvidatoriams. Įmonės ir organizacijos, gyventojai į miesto savivaldybės paramos sąskaitą paaukojo apie 213 tūkstančių eurų, iš kurių didžioji dalis – 173 tūkstančiai, skirti ugniagesių premijoms. Kiti pinigai bus panaudoti gaisro padariniams likviduoti.

Seime – naujas automobilių mokesčio variantas, kurį pateikė valstiečiai Valius Ąžuolas ir Agnė Širinskienė. Biudžeto ir finansų komitetui vadovaujantis V. Ąžuolas sako, kad pagrindinis jų siūlomo projekto tikslas – sumažinti į Lietuvą įvežamų taršių automobilių skaičių. Specialistai sako, kad toks tikslas nebus pasiektas ir senų automobilių Lietuvoje nesumažės.

Prancūzijos prezidentas žurnalui „The Economist“ konstatavo, kad NATO Aljansą yra ištikusi „smegenų mirtis“, nes bendradarbiavimas strateginiais klausimais tarp Europos ir Jungtinių Valstijų nevyksta. NATO generalinis sekretorius paragino europiečius, ypač Vokietiją, nenusisukti nuo Jungtinių Valstijų, nes be Amerikos nebūtų ir vieningos Europos.

Artėjant Berlyno sienos griuvimo trisdešimtmečiui, vokiečiai ėmė diskutuoti apie jų pamirštas svarbias istorinės mozaikos detales, turėjusias įtakos Europos padalijimo pabaigai. Niekada pakankamai dėmesio vokiečiai esą neskyrė būtent Baltijos kelio fenomenui. Tačiau dabar tai keičiasi. Iš Berlyno - Augustino Šemelio reportažas.

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis nevadovaus valstybės įmonei „Klaipėdos nafta“. R.Masiuliui informavus apie siekį tapti Klaipėdos naftos vadovu, į tarnybinės etikos komisiją kreipėsi valstiečių atstovė Agnė Širinskienė – esą į valstybinės įmonės vadovo pareigas buvęs ministras gali pretenduoti tik praėjus metams nuo darbo Vyriausybėje.

Vilniuje prasidėjo Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Festivalio programoje – 100 filmų, atrinktų garsiausiuose pasaulio kino festivaliuose Kanuose, Berlyne, Venecijoje. Festivalio vadovė kinotyrininkė Gražina Arlickaitė žiūrovams siūlo savąjį filmų penketuką, o daugiau laiko turintiems - dešimtuką.