Kultūros diena. Pradeda byrėti „Vilniaus lapai“: literatūros festivalis intriguos ne tik ištikimiausius, bet ir pačius jauniausius skaitytojus

LRT.lt

2019.11.07 18:25

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Šiandien prasideda keturias dienas truksiantis tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“. Pasak rengėjų, jų tikslas – padėti kuo platesnei visuomenei atrasti šiuolaikinę literatūrą, tad intriguojanti programa skirta ne tik ištikimiems festivalio klausytojams, jaunimui, bet ir jauniausiems skaitytojams, dar tik pradedantiems pažintį su literatūra.

Rytoj Nacionalinėje dailės galerijoje britų ekonomikos žurnalistas Paulas Masonas pristatys į lietuvių kalbą išverstą savo knygą „Postkapitalizmas: gidas į mūsų ateitį“. Mažai darbo, daug bendradarbiavimo ir daug laisvės – tokią postkapitalizmo idėją pateikia Didžiojoje Britanijoje ir kitose pasaulio šalyse bestseleriu jau tapusios knygos autorius.

Klaipėdos miesto savivaldybė sulaukė Valstybinės kultūros paveldo komisijos padėkos už finansinį indėlį į vietos kultūros paveldo apsaugą. Tai išgirdę miestiečiai kraipė galvas: senamiestis trupa, griūva, o miestas džiaugiasi raštais. Tačiau taip savivaldybė įvertinta už vykdomą programą, pagal kurią kultūros paveldo statinius tvarkantiems jų valdytojams skiriama finansinė parama.

Taip pat laidoje – pokalbis su Europos šalių kino forumo „Scanorama“ direktore ir meno vadove dr. Gražina Arlickaite bei šios kino šventės programos kordinatoriumi Dmitrijumi Gluščevskij. Pašnekesio tema, nieko labai nuostabaus, – festivalio atidarymas ir programa.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau