Žinios. Dar vienas Dano uragano triumfas: Rapšys pergale pradėjo paskutinį pasaulio plaukimo taurės etapą

Teismas sprendžia dėl Venckienės. Jos suėmimo dar dviem mėnesiams prašantis prokuroras sako matantis grėsmę, kad Venckienė vėl ims slapstytis. Sprendimą, ar pratęsti suėmimą, Kauno apylinkės teismas skelbs rytoj 11 valandą. Į teismą atvežta Venckienė į žurnalistų klausimą, kaup jaučiasi, trumpai atsakė – gerai. Vakar iš Jungtinių Valstijų grąžinta buvusi teisėja ir Seimo narė šįryt jau apklausta.

Teisiniai ir politiniai Neringos Venckienės sugrąžinimo į Lietuvą vertinimai – šįvakar „Dienos temoje“ su Nemira Pumprickaite.

Klaipėdoje, teritorijose netoli uosto nustatytas vietomis 12 kartų normą viršijantis užterštumas chromu. Savivaldybė informuoja, kad labiausiai normos viršijamos ties uosto teritorija šiaurinėje miesto dalyje esančiuose Bomelio Vitės ir Didžiosios Vitės mikrorajonuose, einant toliau nuo uosto koncentracija mažėja. Dėl to Klaipėdoje sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, savivaldybė kreipsis į prokurorus, kad būtų rasti teršėjai.

Pieno pardavimo reikalai Alytuje. Nuo rytojaus šešių Alytaus rajono kaimų – Likiškėlių, Zaidų, Jurgiškių, Laburdiškių, Radžiūnų ir Talokių – ūkininkams leidžiama parduoti pieną ar vartoti asmeninėms reikmėms. Be to, Maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, naujausi žaliavinio pieno, šulinių vandens, vaisių ir daržovių, pašarų bei želmenų mėginiai rodo, kad tarša nepasiekė Prienų rajono ir Alytaus rajono kaimų, esančių į pietus nuo gaisro židinio.

Tauragės teismui Klaipėdos prokurorai perdavė badžiamąją bylą dėl smurto prieš nepilnametę jurbarkietę. Dėl pasikėsinimo išžaginti, seksualinės prievartos ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo kaltinamas septyniolikmetis jaunuolis iš Jurbarko.

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis nevadovaus valstybės įmonei „Klaipėdos nafta“, nors dar šiandien Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas teigė, kad renkant naująjį vadovą bus vertinama jo kompetencija, o ne santykiai su valdančiaisiais.

Seime – „šnipų mainų“ įstatymas. Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso pataisas, pagal kurias prezidentas galės suteikti malonę nuteistajam, įtrauktam į susitarimą dėl žvalgų mainų. Ši pataisa susijusi su planuojamais Lietuvoje ir Rusijoje kalinamų asmenų mainais. Lietuva Rusijai turėtų perduoti prieš dvejus metus nuteistą Rusijos federalinės saugumo tarnybos agentą Nikojalų Filipčenko, o Rusija – 2016 metais nuteistus Lietuvos piliečius Jevgenijų Mataitį ir Aristidą Tamošaitį.

Pratybos atremti Rusiją Norvegijos šiaurėje. Rusijai didinant ir modernizuojant pajėgas šalies šiaurėje bei Arktyje, Jungtinių Valstijų jūrų pėstininkai kartu su Norvegijos kariais rengia pratybas Norvegijos šiaurėje. Jos skirtos tobulinti kovos veiksmus atšiauriomis sąlygomis. Norvegijos generalinio štabo viršininkas sako nemanantis, kad karas tarp Rusijos ir Norvegijos tikėtinas, tačiau Norvergija galėtų būti užpulta, jeigu kiltų konlfiktas tarp Rusijos ir NATO.

Berlyne – dėmesys Baltijos keliui. Artėjant Berlyno sienos griuvimo 30-mečiui, vokiečiai ėmė diskutuoti apie jų pamirštas svarbias istorinės mozaikos detales, turėjusias įtakos Europos padalijimo pabaigai. Vokiečiai pripažįsta niekada pakankamai dėmesio neskyrę svarbiam istoriniam įvykiui – Baltijos kelio fenomenui. Tačiau dabar tai keičiasi.

Gedimino kalno radiniai. Šįvakar Nacionaliniame muziejuje pristatomi pirmą kartą iš lenkų į lietuvių kalbą išversti 1863 m. sukilimo vado Zigmanto Sierakausko žmonos atsiminimai apie vyrą, šeimą ir sukilimą. Beje, per archeologinius kasinėjimus Gedimino kalne rastas ir vienas vertingiausių radinių – Sierakauskų vestuvinis žiedas su išraižytais Zigmanto ir Apolonijos vardais.

Sportas. Dohoje prasidėjusį paskutinį – septintą – pasaulio plaukimo taurės etapą pergale pradėjo Danas Rapšys. Trenerės Inos Paipalienės auklėtinis laimėjo 400 m. plaukimo laisvuoju stiliumi rungtį.

Prastos naujienos Andriui Gudžiui ir kitiems geriausiems pasaulio disko metikams. Tarptautinė lengvosios atletikos federacija paskelbė, kad 2020 m. Deimantinėje lygoje beveik nebeliks disko metimo varžybų.

Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas gali šiek tiek lengviau atsikvėpti. Nors Europos čempionato atrankos B grupėje Lietuvos rinktinė su vienu tašku yra paskutinė, prieš rungtynes išvykoje su Portugalija strategas gali kliautis visais geriausiais žaidėjais, kurie pasveiko po patirtų traumų.

Antanas Juknevičius jau kuria savo bolidą už kelių mėnesių prasidėsiančiam Dakaro raliui. Dakaro legenda pripažintas lietuvis pristatymą surengė paplūdimio tinklinio aikštelėje ir įsijautė į Saudo Arabijos dvasią.

Orai.