Žinios. Klaipėdoje nustatytas vietomis dvylika kartų normą viršijantis užterštumas chromu

Teismas sprendžia dėl Venckienės. Jos suėmimo dar dviem mėnesiams prašantis prokuroras sako matantis grėsmę, kad Venckienė vėl ims slapstytis. Sprendimą, ar pratęsti suėmimą, Kauno apylinkės teismas skelbs rytoj 11 valandą. Į teismą atvežta Venckienė į žurnalistų klausimą, kaup jaučiasi, trumpai atsakė - gerai. Vakar iš Jungtinių Valstijų grąžinta buvusi teisėja ir Seimo narė šįryt jau apklausta.

Klaipėdoje, teritorijose netoli uosto nustatytas vietomis dvylika kartų normą viršijantis užterštumas chromu. Savivaldybė informuoja, kad labiausiai normos viršijamos ties uosto teritorija šiaurinėje miesto dalyje esančiuose Bomelio Vitės ir Didžiosios Vitės mikrorajonuose, einant toliau nuo uosto koncentracija mažėja. Dėl to Klaipėdoje sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, savivaldybė kreipsis į prokurorus, kad būtų rasti teršėjai.

Auditoriai: pasirengimas techninėms situacijoms nepakankamas. Po gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje Vidaus reikalų ministrė sako, kad norint išvengti panašių nelaimių, reikia gerinti institucijų bendradarbiavimą. Su valstybės kontrolieriumi Arūnu Dulkiu aptarusi situaciją, Rita Tamašunienė teigia, kad ateityje išvengti klaidų, jau dabar būtina atnaujinti teisės aktus.

Tauragės teismui Klaipėdos prokurorai perdavė baudžiamąją bylą dėl smurto prieš nepilnametę jurbarkietę. Dėl pasikėsinimo išžaginti, seksualinės prievartos ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo kaltinamas septyniolikmetis jaunuolis iš Jurbarko.

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis nevadovaus valstybės įmonei „Klaipėdos nafta“, nors dar šiandien Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas teigė, kad renkant naująjį vadovą bus vertinama jo kompetencija, o ne santykiai su valdančiaisiais.

Seime – „šnipų mainų“ įstatymas. Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso pataisas, pagal kurias prezidentas galės suteikti malonę nuteistajam, įtrauktam į susitarimą dėl žvalgų mainų. Ši pataisa susijusi su planuojamais Lietuvoje ir Rusijoje kalinamų asmenų mainais. Lietuva Rusijai turėtų perduoti prieš dvejus metus nuteistą Rusijos federalinės saugumo tarnybos agentą Nikojalų Filipčenko, o Rusija – 2016 metais nuteistus Lietuvos piliečius Jevgenijų Mataitį ir Aristidą Tamošaitį.

Emmanuelis Macronas interviu žurnalui „The Economist“ pareiškė manantis, kad šiuo metu NATO yra ištikusi „smegenų mirtis“. Pasak Prancūzijos prezidento, nėra jokio strateginio bendradarbiavimo tarp Jungtinių Valstijų ir NATO sąjungininkių, ypač Europoje. Taip pat Prancūzijos vadovas išskyrė kitos sąjungininkės – Turkijos veiksmus Sirijoje.

Ruošiama lengvinti „Nord Stream 2“ sąlygas. Naujienų agentūros „Bloomberg“ duomenimis, Vokietijos valdantieji parengė įstatymo projektą, pagal kurį dujotekio „Nord Stream 2“ projektas galėtų apeiti Europos Sąjungos direktyvas ir joje nustatytus apribojimus pagrindinei dujotekio valdytojai Rusijos dujų milžinei „Gazprom“. Pagal naujas Europos Sąjungos direktyvas trečiųjų šalių dujotiekiams taikomos tokios pat taisyklės, kaip ir vidiniams.

Berlyne – dėmesys Baltijos keliui. Artėjant Berlyno sienos griuvimo 30-tmečiui, vokiečiai ėmė diskutuoti apie jų pamirštas svarbias istorinės mozaikos detales, turėjusias įtakos Europos padalijimo pabaigai. Vokiečiai pripažįsta niekada pakankamai dėmesio neskyrę svarbiam istoriniam įvykiui – Baltijos kelio fenomenui. Tačiau dabar tai keičiasi.

Sportas. Dohoje prasidėjo paskutinis – septintasis – Pasaulio plaukimo taurės etapas. Vyrų 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje Danas Rapšys šįryt užėmė ketvirtą vietą ir pateko į vakare vyksiantį finalą.

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija paskelbė, kad 2020 metų „Deimantinėje lygoje“ beveik nebeliks disko metimo varžybų.

Baigėsi 4-asis turas UEFA čempionų lygoje.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau