Žinios. Anoniminiu skambučiu buvo pranešta apie apnuodytus laiškus ir sprogmenis Vilniaus teismuose

vyksta evakuacija

Teismas sprendžia dėl Venckienės. Kauno apylinkės teisme baigtas posėdis dėl suėmimo pratęsimo Neringai Venckienei, tačiau ar prokurorų prašymas bus patenkintas, paaiškės rytoj vienuoliktą valandą. Į teismą apie antrą valandą atvežta Venckienė į žurnalistų klausimą, kaup jaučiasi, trumpai atsakė – gerai. Vakar iš Jungtinių Valstijų grąžinta buvusi teisėja ir Seimo narė šįryt jau apklausta.

Seime – „šnipų mainų“ įstatymas. Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso pataisas, pagal kurias prezidentas galės suteikti malonę nuteistajam, įtrauktam į susitarimą dėl žvalgų mainų. Ši pataisa susijusi su planuojamais Lietuvoje ir Rusijoje kalinamų asmenų mainais. Lietuva Rusijai turėtų perduoti prieš dvejus metus nuteistą Rusijos federalinės saugumo tarnybos agentą Nikojalų Filipčenko, o Rusija – 2016 metais nuteistus Lietuvos piliečius Jevgenijų Mataitį ir Aristidą Tamošaitį.

Pratybos atremti Rusiją Šiaurėje. Rusijai didinant ir modernizuojant pajėgas Šalies šiaurėje bei Arktyje, Jungtinių Valstijų jūrų pėstininkai kartu su Norvegijos kariais rengia pratybas Norvegijos šiaurėje. Jos skirtos tobulinti kovos veiksmus atšiauriomis sąlygomis. Norvegijos generalinio štabo viršininkas sako nemanantis, kad karas tarp Rusijos ir Norvegijos tikėtinas, tačiau Norvergija galėtų būti užpulta, jeigu kiltų konlfiktas tarp Rusijos ir NATO.

Po anonimo skambučio evakuojami Vilniaus apygardos ir apeliaciniai teismai. Jie įsikūrę viename pastate sostinės centre. Čia iškviesti Aro išminuotojai, įvestas planas "Skydas". Policija informuoja, kad paskambinęs vyras nurodė esą į teismus išsiųsta apnuodytų laiškų ir sprogmenų.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau