Žinios. Emmanuelis Macronas: šiuo metu NATO yra ištikusi „smegenų mirtis“

Šiuo metu Kauno apylinkės teismas sprendžia, ar pratęsti suėmimą Neringai Venckienei. To paprašė prokurorai. Vakar iš JAV parvežta Venckienė šįryt jau buvo apklausta. Venckienės advokatė sako, kad buvusiai teisėjai ir parlamentarei įtarimai pateikti dėl 4 nusikaltimų. Venckienė kaltę neigia. Advokatė sakė prašysianti skirti ginamajai rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Ryte pas premjerą apsilankęs generalinis prokuroras Evaldas Pašilis dar kartą patikino, kad Venckienę Lietuvoje gali būti teisiama tik dėl nusikaltimų, dėl kurių JAV ją perdavė Lietuvai. Pašilis taip pat paragino visuomenę reaguoti ramiai, nerengti piketų.

Seime – „šnipų mainų“ įstatymas. Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso pataisas, pagal kurias prezidentas galės suteikti malonę nuteistajam, įtrauktam į susitarimą dėl žvalgų mainų. Ši pataisa susijusi su planuojamais Lietuvoje ir Rusijoje kalinamų asmenų mainais. Lietuva Rusijai turėtų perduoti prieš dvejus metus nuteistą Rusijos federalinės saugumo tarnybos agentą Nikojalų Filipčenko, o Rusija – 2016 metais nuteistus Lietuvos piliečius Jevgenijų Mataitį ir Aristidą Tamošaitį.

Emmanuelis Macronas interviu žurnalui „The Economist“ pareiškė manantis, kad šiuo metu NATO yra ištikusi smegenų mirtis. Pasak Prancūzijos prezidento, nėra jokio strateginio bendradarbiavimo tarp Jungtinių Valstijų ir NATO sąjungininkių, ypač Europoje. Taip pat Prancūzijos vadovas išskyrė kitos sąjungininkės – Turkijos veiksmus Sirijoje.

Ruošiama lengvinti „Nord Stream 2“ sąlygas. Naujienų agentūros „Bloomberg“ duomenimis, Vokietijos valdantieji parengė įstatymo projektą, pagal kurį dujotekio „Nord Stream 2“ projektas galėtų apeiti Europos Sąjungos direktyvas ir joje nustatytus apribojimus pagrindinei dujotekio valdytojai Rusijos dujų milžinei „Gazprom“. Pagal naujas Europos Sąjungos direktyvas trečiųjų šalių dujotiekiams taikomos tokios pat taisyklės, kaip ir vidiniams.

Iranas paskelbė pradėjęs didinti sodrinamo urano kiekį Fordo komplekse, taip pažeisdamas daugiašalį susitarimą. Teheranas taip pat pranešė, kad iš Jungtinių Tautų branduolinės energetikos saugumo inspektorės atėmė akreditaciją, kai dėl jos buvo aktyvuota branduolinės jėgainės apsaugos sistema.

Pratybos atremti Rusiją Šiaurėje. Rusijai didinant ir modernizuojant pajėgas Šalies šiaurėje bei Arktyje, Jungtinių Valstijų jūrų pėstininkai kartu su Norvegijos kariais rengia pratybas Norvegijos šiaurėje. Jos skirtos tobulinti kovos veiksmus atšiauriomis sąlygomis. Norvegijos generalinio štabo viršininkas sako nemanantis, kad karas tarp Rusijos ir Norvegijos tikėtinas, tačiau Norvergija galėtų būti užpulta, jeigu kiltų konlfiktas tarp Rusijos ir NATO.

Didžiausios Vokietijos aviakompanijos „Lufthansa“ skrydžio palydovų profsąjunga rengia dvi paras truksiantį streiką. Dėl jo bus atšaukta apie 1300 skrydžių: septyni šimtai šiandien, šeši šimtai rytoj. „Lufthansos“ skrydžio palydovai reikalauja didesnių algų ir galimybių pakeisti laikinas darbo sutartis nuolatinėmis.

Tauragės teismui Klaipėdos prokurorai perdavė badžiamąją bylą dėl smurto prieš nepilnametę jurbarkietę. Dėl pasikėsinimo išžaginti, seksualinės prievartos ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo kaltinamas septyniolikmetis jaunuolis iš Jurbarko.

Mitingas Šiauliuose. Sukilo valdžios sprendimais nepatenkinti gyventojai – surengtame mitinge keli šimtai šiauliečių reikalavo pakeisti priimtus sprendimus dėl Pabaliųų turgaus ir nakvynės namų bei stabdyti miesto medžių kirtimą. Su mitinguotojais Šiaulių valdžia bendrauti nepanoro.

Sportas. Dohoje prasidėjo paskutinis – septintasis – Pasaulio plaukimo taurės etapas. Vyrų 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje Danas Rapšys šįryt užėmė ketvirtą vietą ir pateko į vakare vyksiantį finalą.

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija paskelbė, kad 2020 metų Deimantinėje lygoje beveik nebeliks disko metimo varžybų.

Baigėsi 4-asis turas UEFA čempionų lygoje.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau