Labas rytas, Lietuva II d. Taupant žiūrovų laiką – šių metų „Scanoramos“ programoje „tik“ 100 filmų

Prasideda kino festivalis „Scanorama“. Tai – jau 17-asis festivalis, kuriame laukia „tik“ 100 geriausių filmų, kurie suskirstyti į 12 skirtingų programų. Festivalio meno vadovė Gražina Arlickaitė pasakoja, kad programa sudaryta taip, kad kiekvienas filmas žiūrovui kažką duotų, sudomintų, suintriguotų – galima rasti tiek filmų mažiesiems, tiek retrospektyvinių praeito šimtmečio režisierių geriausių kūrinių.

Įdomybės iš pasaulio. Atlanto vandenyne galima rasti tūkstančius nuskendusių daiktų, kuriuos surinkti – nardytojo P. van Erpo darbas. Šiuos radinius jis vadina „vaiduoklių įrankiais“, juose dažnai įstringa vandenyno gyventojai. Vandenynuose kasmet nugula 640 tūkst. tonų žvejybos atliekų.

Tiesiogiai iš LRT RADIJO studijos apie Gitano Nausėdos inicijuotas įstatymų pataisas. Seimo socialinių reikalų komitete užvakar buvo svarstoma prezidento inicijuotos įstatymo pataisos: dėl spartesnio pensijų didinimo, gyventojų pajamų mokesčių bazės išplėtimo. Studijoje – prezidento patarėjas Simonas Krėpšta. Jo teigimu, pensininkų skurdas paskutiniuosius penkerius metus tik didėjo, kadangi pensijos didėjo lėčiau nei vidutinis darbo užmokestis, todėl reikia spartinti pensijų didinimą.

Literatūros festivalis „Vilniaus lapai“. Šį rytą studijoje vieši festivalio organizatorė Rūta Kačkutė ir poetas Mindaugas Nastaravičius. Jie plačiau pristato renginio prasmę ir supažindina su programa. Poetas Mindaugas Nastaravičius sako, kad festivalis „Vilniaus lapai“ orientuojasi į skaitančiojo ir rašančiojo dialogą.

Įdomybės iš pasaulio. Vienoje Bruklino sporto salių – neįprastas vaizdas. Čia beveik kasdien sportuoti ateina 80-metis vyras. Jacinto Bonilla treniruojasi profesionaliai, dalyvauja varžybose. Sportu 80-metis pradėjo užsiimti prieš 10 metų. Aplinkiniai sako, kad jis – geriausia motyvacija sportuoti.

Projektas „Laisvės banga: nuo Vilniaus iki Berlyno“. Šią savaitę minimas Berlyno sienos griūties 30-metis. Prie renginių maratono prisidės ir Lietuvos nacionalinis transliuotojas, šiai progai skirtus koncertus ir susitikimus pavadinęs „Laisvės banga“. Studijoje Justina Vaitkevičiūtė, LRT vyresnioji projektų vadovė, kuri ir pristato, kodėl šis projektas toks svarbus, ką jis jungia, kaip edukuoja žmones. Apie visa tai – pokalbyje.

Spaudos apžvalga su Audra Avižiūte.

„Labas rytas, Lietuva“ komanda linki gražios dienos ir rytoj vėl pasitiks dieną kartu – kaip visada, nuo 6 ryto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau