Žinios. Berlyne – dėmesys Baltijos keliui

Buvusią Seimo narę ir teisėją Neringą Venckienę iš Jungtinių Valstijų sugrąžinus į Lietuvą, dar šiandien Kauno apygardos prokuratūra apsispręs ar kreiptis į teismą dėl jos suėmimo. Kol kas ji sulaikyta 48 valandoms, ir yra Kauno tardymo izoliatoriuje. Prokurorai sako, kad jeigu neiškils jokių trikdžių, byla artimiausiu metu turėtų pasiekti teismą.

Berlyne – dėmesys Baltijos keliui. Artėjant Berlyno sienos griuvimo trisdešimtmečiui, vokiečiai ėmė diskutuoti apie jų pamirštas svarbias istorinės mozaikos detales, turėjusias įtakos Europos padalijimo pabaigai. Niekada pakankamai dėmesio vokiečiai esą neskyrė būtent Baltijos kelio fenomenui. Tačiau dabar tai keičiasi.

Naujas siūlymas taršiems automobiliams apmokestinti. Seimui šiandien bus pristatytos naujos „valstiečių“ pataisos dėl taršių automobilių mokesčio – jis būtų mokamas tik pirmą kartą Lietuvoje registruojant mašiną. Keičiantis jau įregistruoto automobilio savininkui, mokestis imamas nebūtų. Mokestis registruojant automobilį svyruotų nuo 18 iki 760 eurų, priklausomai nuo anglies dioksido išmetimų.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.