Žinios. Naujas siūlymas taršiems automobiliams apmokestinti: suma registruojant automobilį svyruotų nuo 18 iki 760 eurų

Naujas siūlymas taršiems automobiliams apmokestinti. Seimui šiandien bus pristatytos naujos „valstiečių“ pataisos dėl taršių automobilių mokesčio – jis būtų mokamas tik pirmą kartą Lietuvoje registruojant mašiną. Keičiantis jau įregistruoto automobilio savininkui, mokestis imamas nebūtų. Mokestis registruojant automobilį svyruotų nuo 18 iki 760 eurų, priklausomai nuo anglies dioksido išmetimų.

Buvusią Seimo narę ir teisėją Neringą Venckienę iš Jungtinių Valstijų sugrąžinus į Lietuvą, dar šiandien Kauno apygardos prokuratūra apsispręs ar kreiptis į teismą dėl jos suėmimo. Kol kas ji sulaikyta 48 valandoms, ir yra Kauno tardymo izoliatoriuje. Prokurorai sako, kad jeigu neiškils jokių trikdžių, byla artimiausiu metu turėtų pasiekti teismą.

TATENA vertins Irano veiksmus. Šiandien Tarptautinės atominės energijos agentūra sušauks valdytojų tarybą ir įvertins naujausius Irano pareiškimus apie ketinimus dar padidinti urano gavybą. Teherano režimas tvirtina, kad atsisakytų tokių žingsnių, jei Jungtinės valstijos atšauktų ekonomines sankcijas, arba europiečiai pagaliau rastų veiksmingą būdą, kaip jas apeiti.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.