Žinios. Siūloma mažinti PVM tarifą: dabartinis 21 proc. galioja nuo 2009-ųjų

Buvusią Seimo narę ir teisėją Neringą Venckienę iš Jungtinių Valstijų sugrąžinus į Lietuvą, dar šiandien Kauno apygardos prokuratūra apsispręs ar kreiptis į teismą dėl jos suėmimo. Kol kas ji sulaikyta 48 valandoms, ir yra Kauno tardymo izoliatoriuje. Prokurorai sako, kad jeigu neiškils jokių trikdžių, byla artimiausiu metu turėtų pasiekti teismą.

Siūloma mažinti PVM tarifą. Seimui šiandien bus pristatomos Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisos, kuriomis liberalai siūlo vienu procentiniu punktu, iki 20 proc., sumažinti pridėtinės vertės mokesčio tarifą. Dabartinis 21 proc. PVM tarifas galioja nuo 2009 metų rudens. Paskutinis bandymas Seime sumažinti PVM tarifą ir sugrąžinti į iki krizinį lygį buvo šių metų balandį.

Prezidentas susitiks su šventuoju tėvu. Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana šiandien vyksta į Italiją, kur susitiks su popiežiumi Pranciškumi. Taip pat numatyti dvišaliai valstybės vadovo susitikimai su Italijos prezidentu Sergio Mattarella ir ministru pirmininku Giuseppe Conte. Per dviejų dienų vizitą Gitanas Nausėda susitiks ir su Maltos ordino didžiuoju magistru.

TATENA vertins Irano veiksmus. Šiandien Tarptautinės atominės energijos agentūra sušauks valdytojų tarybą ir įvertins naujausius Irano pareiškimus apie ketinimus dar padidinti urano gavybą. Teherano režimas tvirtina, kad atsisakytų tokių žingsnių, jei Jungtinės valstijos atšauktų ekonomines sankcijas, arba europiečiai pagaliau rastų veiksmingą būdą, kaip jas apeiti.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriukevičius.