Laba diena, Lietuva. Dešimtmečio istorijos tęsinys: Neringa Venckienė laišku sūnui patvirtina – šiandien ji bus pargabenta į Lietuvą

Garliavos istorija – visuomenės požiūris. Nors nuo įvykių Garliavoje jau praėjo dešimt metų, Neringos Venckienės grąžinimas į Lietuvą vienai visuomenės grupei gali atgaivinti senas žaizdas. Ar sociologinis kontekstas ir visuomenė per dešimtmetį pasikeitė klausiame kriminologo prof. Aleksandro Dobrynino. Jo teigimu, dukart į tą pačią upę neįbrisi.

Klimato krizė. Iš pirmadieninio JAV paskelbimo, jog pradeda procesą išstoti iš Paryžiaus klimato kaitos sutarties, akivaizdu, jog politika ir mokslas žvelgia į tą patį reiškinį skirtingai. Tuo metu, kai vienų valstybių prezidentai neigia klimato kaitą, 11 tūkst. mokslininkų dar kartą paskelbė: klimato krizė yra be galo rimta. Studijoje apie tai kalbamės su užsienio naujienų redaktoriumi Ignu Kinčinu.

Seime – ginčai dėl Zapyškio bažnyčios. Seniausios Lietuvoje bažnyčios aplinkos tvarkymo darbai toliau kelia nesutarimus – kadaise aplink bažnyčią žaliavo žolė, o po renovacijos darbų aplink pradėta lieti betono aikštelė. Tie, kas atlieka darbus, teigia, kad tai – dar ne galutinis rezultatas, tuo tarpu Seime verda ginčai. Reportaže iš Seimo – parlamento narių ir Kultūros ministro komentarai.

N. Venckienės ekstradicija. Grįžtame prie vienos iš pagrindinių šiandienos temų ir prie šios istorijos pradžios. Studijoje svečiuojasi nuo lemtingojo 2009-ųjų spalio 5-osios ryto įvykius fiksavęs delfi.lt žurnalistas Dainius Sinkevičius. Kodėl ši istorija taip stipriai įsispaudė lietuvių atmintyje?

Turizmo „Oskaras“ – už Vilniaus reklaminę kampaniją. Londone vykusiuose prestižiniuose tarptautiniuose apdovanojimuose ši reklama pripažinta geriausia. Tiesiogiai iš Londono – kaip jaučiasi „Go Vilnius“ direktorė, rankose laikydama aukso apdovanojimą?

Psichologinis smurtas gydymo įstaigose. Nors praėjo kelios savaitės nuo tragiško įvykio – mediko pasitraukimo iš gyvenimo – apie tai skatinama kalbėti vis labiau: kodėl medicinos įstaigose tvyro nepakeliamas mikroklimatas jauniems, perspektyviems gydytojams? Pokalbis su Jaunųjų gydytojų asociacijos prezidente Kristina Norvainyte.

Venecijos kanaluose – tonos šiuklšlių. Venecijos simboliu neretai laikomas Didysis kanalas. Juo turistus plukdantys gondolininkai įspėja, kad kanalas jų akyse pamažu virsta šiukšlynu. Būtent todėl Venecijos Gondolininkų asocijacija įkūrė savanorių sanitarų būrius. Šie po darbų neria į drumzliną kanalo vandenį. Vien tik šiemet Didžiajame kanale sužvejota per pustrečios tonos šiukšlių.

Įamžintas A. Vivulskio atminimas. Vilniuje, dabartinėje Vytenio ir Vivulksio gatvių sankirtoje, architektas Antanas Vivulskis svajojo išvysti savo suprojektuotą išties unikalią Jėzaus širdies bažnyčią. Daugiau nei prieš 100 metų pradėta statyti bažnyčia turėjo turėjo tapti pirmuoju gelžbetoninių konstrukcijų statinu Lietuvoje. Dabar šioje vietoje atidengiama skulptūra Antanui Vivulskiui atminti.

Socialinių tinklų naujienos. Jas pristato Audra Avižiūtė.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau