Žinios. Neringa Venckienė netrukus turėtų būti pargabenta į Lietuvą: jos laukia prokuratūros kaltinimai

Neringos Venckienės pargabenimas. Buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė netrukus turėtų būti pargabenta į Lietuvą, iš kurios išvyko 2013-aisiais, kai Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę. Prokuratūra N. Venckienės grąžinimo siekia, kad galėtų pateikti kaltinimus dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis. Tačiau dėl kitų anksčiau inkriminuotų nusikaltimų ji, teisininkų teigimu, nebus teisiama, tik dėl tų, kurių pagrindu išduota Lietuvai. N. Venckienė kaltinimus vadina politiškai motyvuotais.

Seimo parlamentinei veiklai skiriamų lėšų peripetijos. Seimo valdyba atšaukė savo anksčiau priimtą sprendimą dėl parlamentinei veiklai skiriamų lėšų panaudojimo, grąžinant automobilių nuomą. Šį klausimą svarstys frakcijos ir teiks savo siūlymus. Sprendimas grąžinti automobilių nuomą buvo priimtas Etikos ir procedūrų komisijos teikimu, tam leidžiant panaudoti iki 30 proc. parlamentinių lėšų. Tačiau šis valdybos sprendimas neįsigaliojo, nes Seimo pirmininkas jo nepasirašė, nors ir pats buvo už jį balsavęs.

Verslininkai skundžiasi mokesčių naštos didinimu. Pagrindinės verslo organizacijos teigia, kad politikai nepaiso prieš dvejus metus pasirašyto nacionalinio susitarimo, numatančio nedidinti bendros mokesčių naštos verslui. Naujų mokesčių esą negalima įvesti skubiai, be nuodugnaus aptarimo. Verslas sako - jei mokesčių pakeitimai bus priimti, jie kalbės su darbuotojais, kels jų politinį švietimą, kad šie žinotų, kas yra kas, per ateinančius rinkimus.

Gaisras sąvartyne. Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui priklausančiame sąvartyne Jurgeliškių kaime kilo gaisras. Jis apėmė apie 60 kvadratinių metrų plotą. Gesinimo darbus sunkina tai, kad gaisras giluminis – ugnis pasiekusi apie 7 metrų gylį. Sąvartyne, kuriame kaupiamos nepavojingos atliekos, gaisras šiemet kyla jau ne pirmą kartą.

Policijos generaliniu komisaru paskirtas pasieniečių vadas Renatas Požėla. Prieš tvirtinant vyriausybei šįryt jis susitiko su premjeru Sauliumi Skverneliu. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, kad R. Požėla turi darbo policijoje patirties, yra susipažinęs su sistema. Nuo 1993-iųjų iki 2015-ųjų jis dirbo policijoje, ketverius metus buvo generalinio komisaro pavaduotojas. Dabar vadovauja Valstybės sienos apsaugos tarnybai.

Jungtinės Karalystės premjero ir karalienės susitikimas. Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas Bakingamo rūmuose susitiko su karaliene Elžbieta II-ąja ir oficialiai pranešė apie parlamento paleidimą. Iki gruodžio 12 dieną numatytų pirmalaikių rinkimų stabdoma visa įstatymų leidžiamoji veikla. Paleidus parlamentą, šalyje oficialiai prasideda rinkimų kampanija. Rinkimai rengiami vyriausybės siūlymu po nesėkmingo premjero bandymo pasiekti „Brexitą“ spalio 31-ąją.

Kinijos prezidentas Si Dzinpingas Pekine priėmė Prancūzijos vadovą Emmanuelį Macroną. Lyderiai pabrėžė, kad Paryžiaus klimato susitarimas yra negrįžtamas įsipareigojimas, net kai Jungtinės Amerikos Valstijos pradėjo pasitraukimo iš susitarimo procesą. Kinijos ir Prancūzijos vadovai taip pat sutarė dėl naujų prekybos kontraktų, kurių vertė didesnė nei 13 milijardų eurų.

Rimti respublikonų partijos pralaimėjimai. Kentukio ir Virdžinijos valstijose vykusiuose vietos rinkimuose respublikonų partija patyrė rimtų pralaimėjimų. Donaldo Trumpo aktyviai remtas respublikonų gubernatorius Kentukyje posto veikiausiai neišsaugos. Tuo metu Virdžinijoje demokratai, laimėję vietos parlamento rinkimus, įtvirtina vienvaldystę. Nuo respublikonų ir toliau nusisuka rinkimuose svarbūs priemiesčių gyventojai. Vietos valdžią taip pat rinko Naujojo Džersio ir Misisipės valstijos.

Aistros dėl Zapyškio bažnyčios. Seimo Kultūros komitete apsilankęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas netinkamu pavadino sprendimą betonu iškloti Zapyškio Šventojo Jono Krikštytojo bažnyčios prieigas. Anot jo, tai labai agresyvus sprendimas, ardantis kraštovaizdį. Anksčiau šalia gotikinės bažnyčios žaliavo žolė.

Sportas. Mažiau nei po savaitės turėtų paaiškėti, kas pakeis po pasaulio čempionato iš Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerio posto pasitraukusį Dainių Adomaitį.

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai FIBA Čempionų lygos A grupėje Belgijoje 66:80 nusileido Ostendės „Filou“ klubui ir patyrė jau ketvirtą nesėkmę iš eilės.

NBA čempionate Indianos „Pacers“ klubas be antras rungtynes iš eilės dėl blauzdos traumos praleidusio Domanto Sabonio svečiuose po pratęsimo labai apmaudžiai 120:122 pralaimėjo Šarlotės „Hornets“ ekipai.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau