Žinios. Verslininkai pasipiktinę – politikai nepaiso prieš dvejus metus pasirašyto nacionalinio susitarimo

Venckienės ekstradicija. Buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė jau skraidinama į Lietuvą, iš kurios išvyko 2013-aisiais, kai Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę. Kad vyksta jos ekstradicija patvirtino generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

Verslininkai pasipiktinę, kad politikai nepaiso prieš dvejus metus pasirašyto nacionalinio susitarimo, numatančio nedidinti bendros mokesčių naštos verslui. Naujų mokesčių esą negalima įvesti skubiai, be nuodugnaus aptarimo. Jei mokesčių pakeitimai bus priimti, verslininkai žada kalbėti su darbuotojais, kels jų politinį švietimą, kad šie žinotų, kas yra kas per ateinančius rinkimus.

Seimo valdyba atšaukė savo anksčiau priimtą sprendimą dėl parlamentinei veiklai skiriamų lėšų panaudojimo, grąžinusį automobilių nuomą. Šį klausimą svarstys frakcijos ir teiks savo siūlymus. Sprendimas grąžinti automobilių nuomą buvo priimtas Etikos ir procedūrų komisijos teikimu, tam leidžiant panaudoti iki 30 proc. parlamentinių lėšų.

Gaisras Šiaulių sąvartyne. Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui priklausančiame sąvartyne Jurgeliškių kaime kilo gaisras. Jis apėmė maždaug 60 kvadratinių metrų plotą. Čia kaupiamos ir tvarkomos nepavojingomis laikomos atliekos. Tačiau didžiausią problemą kelia tai, kad gaisras giluminis – ugnis jau pasiekusi apie 7 metrų gylį.

Gaisro padangų perdirbimo įmonėje paveiktose teritorijose Alytaus rajone sodybų šulinių vanduo yra švarus, sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Darius Remeika. Ištirtuose 9 mėginiuose sunkiųjų metalų kiekis neviršija nustatytų normų.

Policijos generaliniu komisaru paskirtas pasieniečių vadas Renatas Požėla. Prieš tvirtinant Vyriausybei šįryt jis susitiko su premjeru Sauliumi Skverneliu. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, kad Požėla turi darbo policijoje patirties, yra susipažinęs su sistema.

JAV rinkimai. Kentukio ir Virdžinijos valstijose vykusiuose vietos rinkimuose respublikonų partija patyrė rimtų pralaimėjimų. Donaldo Trumpo aktyviai remtas respublikonų gubernatorius Kentukyje posto veikiausiai neišsaugos.

Honkonge įstatymų leidėjas, garsėjantis Kiniją remiančias pasisakymais, buvo užpultas ir subadytas peiliu. Incidentas įvyko politikui dalyvaujant viename rinkimų kampanijos renginyje, užpuolikas apsimetė parlamentaro rėmėju. Sekmadienį kitas, kaip manoma, Kiniją remiantis užpuolikas peilį panaudojo prieš protestuotojus, prieštaraujančius Pekino įtakos Honkonge didėjimui. Tokie užpuolimai, pasak analitikų, rodo, kad per penkis mėnesius Honkonge trunkančius neramumus politinė neapykanta auga.

Kinijos prezidentas Xi Jinping Pekine priėmė Prancūzijos vadovą Emmanuelį Macroną. Lyderiai pabrėžė, kad Paryžiaus klimato susitarimas yra negrįžtamas įsipareigojimas, net kai Jungtinės Valstijos pradėjo pasitraukimo iš susitarimo procesą. Kinijos ir Prancūzijos vadovai taip pat sutarė dėl naujų prekybos kontraktų, kurių vertė didesnė nei 13 milijardų eurų.

Zapyškio bažnyčia. Seimo Kultūros komitete apsilankęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas netinkamu pavadino sprendimą betonu iškloti Zapyškio Šventojo Jono Krikštytojo bažnyčios prieigas. Anot jo, tai labai agresyvus sprendimas, ardantis kraštovaizdį. Anksčiau, šalia gotikinės bažnyčios žaliavo žolė. Betono aikštele socialiniuose tinkluose piktinasi ir kai kurie architektai, gamtosaugininkai ir politikai.

Mirė Mečislovas Jučas. Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl vieno žymiausių pastarojo šimtmečio istorikų, 92-ejų metų profesoriaus Mečislovo Jučo mirties. Apgynęs dvi daktaro disertacijas, gyvenimą istorikas skyrė dalytis su visuomene žiniomis apie Lietuvos valstybės raidą bei lietuvių tautos savimonę. Mokslininkų bendruomenė profesorių dar vadina istorinių bestselerių autoriumi.

Orai. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau