Žinios. Vidaus reikalų ministrė Vyriausybei teikia pasieniečių vado Renato Požėlos kandidatūrą į Policijos generalinio komisaro postą

Vidaus reikalų ministrė Vyriausybei teikia pasieniečių vado Renato Požėlos kandidatūrą į Policijos generalinio komisaro postą. Šiuo metu vyksta kandidato ir Sauliaus Skvernelio susitikimas. Ritos Tamašunienės teigimu, Požėla turi darbo Policijoje patirties ir yra susipažinęs su sistema.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis vakar patvirtino, kad vyksta buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės ekstradicija į Lietuvą, tačiau atsisakė komentuoti, kada tiksliai ji bus parskraidinta. Venckienės sūnus savo „Facebook“ paskyroje paskelbė iš patikimų šaltinių gavęs informacijos, kad Venckienė rytą jau buvo atvežta į oro uostą Čikagoje.

Seimo opozicijos iniciatyva šiandien Kultūros komitetas aiškinsis Zapyškio Šventojo Jono Krikštytojo bažnyčios aplinkos tvarkymo aplinkybes. Daugiausia diskusijų tarp architektų ir visuomenės kyla dėl prie bažnyčios liejamų betono plokščių. Pasak projekto architekto Gintaro Prikockio, taip atkuriama čia iki XX amžiaus vidurio buvusi senojo Zapyškio miestelio aikštė.

Vilniuje, Signatarų namuose, eksponuojamas Vasario 16-osios aktas iškeliauja atostogų – jis nebus eksponuojamas nuo lapkričio 15 dienos. Dokumentui reikia kurį laiką pabūti viisiškoje tamsoje, tad jis jau antrą kartą per eksponavimo laikotarpį išvežamas į Lietuvos valstybės istorijos archyvo saugyklą.

Traukinių mėgėjas iš Rusijos, kadaise susižavėjęs Lietuvoje išlikusiu siauruku, sukonstravo tokį garvežį savo kieme ir nutiesė jam 330 metrų bėgius. Uljanovkos kaime, netoli Sankt Peterburgo, sodybą turintis Pavelas Čilinas dabar gali pasigirti, kad yra tikro geležinkelio savininkas. Nesvarbu, kad jo bėgiai tik trisdešimties centimetrų pločio – jais rieda tikras garvežys.

Nors Kalėdos dar toli, kalėdinių eglių plantacijose – pats darbymetis. Dešimtys tūkstančių medelių ruošiami užsienio rinkai. Vienas stambiausių Lietuvos eglių augintojų sako, kad Europoje eglučių kainos krito, todėl norėdamas pelningai užbaigti metus, šiemet jų išsiųs daugiau. Mūsų šalies prekybininkai, dar tik pradedantys ruoštis didžiosioms metų šventėms, kainų kritimo nežada ir jau dabar pirkėjus vilioja akcijomis.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau