Žinios. Premjeras Saulius Skvernelis: yra svarstoma galimybė Liną Pernavą paskirti Lietuvos policijos atašė Londone

Šiandien Vyriausybė spręs dėl policijos generalinio komisaro Lino Pernavo atleidimo iš pareigų, pasibaigus jo penkerių metų kadencijai. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė yra sukritikavusi L. Pernavą dėl nepakankamo dialogo su profsąjungomis. Ministrė taip pat yra patvirtinusi, kad vienas iš kandidatų vadovauti policijai yra Renatas Požėla, šiuo metu vadovaujantis pasieniečiams. Premjeras Saulius Skvernelis yra sakęs, kad svarstoma galimybė Pernavą paskirti Lietuvos policijos atašė Londone.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis vakar patvirtino, kad vyksta buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės ekstradicija į Lietuvą, tačiau atsisakė komentuoti, kada tiksliai ji bus parskraidinta. Prokuratūra Venckienės grąžinimo siekia, kad galėtų pateikti kaltinimus dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.

Vyriausybė spręs, ar dar penkeriems metams pratęsti išimtį, leidžiančią „Lietuvos geležinkeliams“ nepritaikyti traukinių ir peronų neįgaliesiems. Šis klausimas du kartus jau buvo atidėtas. Išimtis, leidžianti netaikyti šių europinių reikalavimų, baigia galioti šiemet. Pritarus Vyriausybei, įstatymo pakeitimus dar turės patvirtinti ir Seimas. Nepratęsus termino, „Lietuvos geležinkelių“ skaičiavimais, tektų skubiai įsigyti 32 traukinius su vagonais, o tai valstybės įmonei kainuotų apie puspenkto šimto milijonų eurų.

Kaimyninės Lenkijos valdžia sulaukė itin nemalonaus Aukščiausiojo Europos Sąjungos teismo sprendimo. Juo remiantis, valdančiosios Jarosławo Kaczyńskio partijos mėginimas nušalinti ankstesnės liberalų valdžios paskirtus teismų teisėjus yra akivaizdus Europos Sąjungos sutarties pažeidimas.

Orai. Sportas.