Labas rytas, Lietuva I d. „Mamų unijos“ įkūrėja Eglė: šeimos namuose bus ir baseinas, ir sodas, ir alpakos

SIA – „The greatest“.

Spaudos ir interneto portalų apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Techninės kūrybinės dirbtuvės mokiniams. Vilniaus mokyklos viena po kitos atnaujina įrenginius technologijų pamokoms. Vaikai fanerą pjauna lazeriniu pjautuvu, skulptūrėles spausdina trimačiu spausdintuvu, o lipdukus kurią ir išpjauna patys. Štai Vilniaus Gedimino technikos universiteto „Linkmenų fabriko“ inovacijų strategas Matas Olendra teigia, kad yra svarbu jaunajai kartai padėti suprasti, kokios medžiagos juos supa ir kaip reikiamai atlikti dizaino darbus.

Trumpas reportažas apie ugnies festivalį. Mianmare degė tūkstančiai žvakių ir sproginėjo fejerverkai – mat šalyje surengtas ugnies balionų festivalis. Per 10 dienų į dangų pakilo daugiau nei 200 balionų. Šiuo festivaliu Mianmaro gyventojai žymi pasibaigusį liūčių sezoną.

Ekskursija po „Open gallery“. „Open gallery“ – tai atvira galerija tarp Vilniaus loftų Naujamiesčio mikrorajone. Pradėta per festivalį, galerija kasmet pasipildo keliolika naujų lietuvių ir pasaulyje žinomų kūrėjų darbų. Bet kuriuo paros metu čia užsukę meno mylėtojai gali rasti piešiniais naujam gyvenimui prikeltus industrinius pastatus bei meno ir šviesos instaliacijas. Su galerija supažindina gidė Ieva Kaknevičiūtė.

Knygų naujienos. Šįryt naujausias knygas pristato poetas, literatūros kritikas Marius Burokas. Aptariama Kęstučio Navako antalogija „Lyrika plius“, Trento Daltono romanas „Berniukas praryja Visatą“ ir japonų kilmės rašytojo Kazuo Ishiguro romanas „Plūduriuojančio pasaulio menininkas“.

„Goledn Parazyth“ – „Game of love“.

Trumpas reportažas apie filmo „Briliantas“ aktorės kostiumą. Aukcione parduotas aktorės, vaidinusios filme „Briliantas“, kostiumas. Juodos tamprės ir odinis švarkelis parduoti už 363 tūkst. eurų. Šiuo kostiumu buvo apsirengusi legendinė herojė Sandy.

Žmonių solidarumas sergančioms šeimoms. Šįryt studijoje viešinčios „Mamų unijos“ įkūrėja Eglė Mėlinauskienė ir savanorė Virginija Marcinkevičienė darsyk primena apie projektą „Vienos kėdės istorija“ ir kviečia suprasti ir atjausti šeimas, kuriose yra sergačių vėžiu vaikų. Pašnekovės prabyla ir apie greitu metu imsiančius veikti Šeimos namus. E. Mėlinauskienė patikina: „Ten bus ir sodas, ir gyvūnėliai, ir, tikimės, Arūno Valinsko žadėtos alpakos.“

Šiandien aktorei Emmai Stone, išgarsėjusiai filme „Kalifornijos svajos, sukanka 31-eri.

Jurgis Didžiulis – „Supakuoti instrumentai“.

Ved. I. Krupavičius.