Žinios. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis: Neringos Venckienės ekstradicija vyksta

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis vakar patvirtino, kad vyksta buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės ekstradicija į Lietuvą, tačiau atsisakė komentuoti, kada tiksliai ji bus parskraidinta. Prokuratūra Venckienės grąžinimo siekia, kad galėtų pateikti kaltinimus dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.

Vyriausybė spręs, ar dar penkeriems metams pratęsti išimtį, leidžiančią „Lietuvos geležinkeliams“ nepritaikyti traukinių ir peronų neįgaliesiems. Šis klausimas du kartus jau buvo atidėtas. Išimtis, leidžianti netaikyti šių europinių reikalavimų, baigia galioti šiemet. Pritarus Vyriausybei, įstatymo pakeitimus dar turės patvirtinti ir Seimas. Nepratęsus termino, „Lietuvos geležinkelių“ skaičiavimais, tektų skubiai įsigyti 32 traukinius su vagonais, o tai valstybės įmonei kainuotų apie puspenkto šimto milijonų eurų.

Kaimyninės Lenkijos valdžia sulaukė itin nemalonaus Aukščiausiojo Europos Sąjungos teismo sprendimo. Juo remiantis, valdančiosios Jarosławo Kaczyńskio partijos mėginimas nušalinti ankstesnės liberalų valdžios paskirtus teismų teisėjus yra akivaizdus Europos Sąjungos sutarties pažeidimas.

Vilniuje, Signatarų namuose, eksponuojamas Vasario 16-osios aktas iškeliauja atostogų – jis nebebus eksponuojamas nuo lapkričio 15 dienos. Dokumentui reikia kurį laiką pabūti visiškoje tamsoje, tad jis jau antrą kartą per eksponavimo laikotarpį išvežamas į Lietuvos valstybės istorijos archyvo saugyklą.

Orai. Sportas.