Žinios. Šįryt Seimo valdyba spręs dėl seimūnų galimybės nuomotis automobilius iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų

Vyriausybė šiandien turėtų patvirtinti tvarką, kaip bus kompensuojama žala nuo gaisro Alytuje nukentėjusiems ūkininkams. Pasak žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, kompensuotinos sumos nėra milijoninės, todėl nereikės naudotis Europos Sąjungos lėšomis, pakaks pinigų iš valstybės rezervo.

Šįryt Seimo valdyba grįžta prie klausimo dėl galimybės parlamentarams nuomotis automobilius už parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Valdyba spalio pabaigoje Etikos ir procedūrų komisijos teikimu pakeitė šių lėšų naudojimo aprašą, grąžindama automobilių nuomą. Tam galima panaudoti ne daugiau kaip 30 procentų parlamentinei veiklai mėnesiui skiriamų lėšų, išskyrus išperkamąją nuomą. Taip pat pakeitimais leidžiama ne tik nuomoti, bet ir pirkti kompiuterinę įrangą Seimo nario biurui, apmokėti Seimo nario organizuojamų renginių ir kitų su parlamentine veikla susijusių svečių priėmimo Seimo rūmuose, įskaitant maitinimą, išlaidas.

Nors Kalėdos dar toli, kalėdinių eglių plantacijose – pats darbymetis. Dešimtys tūkstančių medelių ruošiami užsienio rinkai. Vienas stambiausių Lietuvos eglių augintojų sako, kad Europoje eglučių kainos krito, todėl norėdamas pelningai užbaigti metus, šiemet jų išsiųs daugiau. Mūsų šalies prekybininkai, dar tik pradedantys ruoštis didžiosioms metų šventėms, kainų kritimo nežada ir jau dabar pirkėjus vilioja akcijomis.

Orai. Sportas.