Panorama. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis: buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės ekstradicija į Lietuvą vyksta

Gaisro Alytuje padariniai sveikatai. Į ligoninę nutarta paguldyti kelis Alytaus gaisrą gesinusius ugniagesius. Jiems nustatyti nežymūs širdies ir kraujotakos sutrikimai. Medikai neatmeta, jog tai – dėl per didelio krūvio. Dauguma kitų ugniagesių didelių skundų neturi, bet prašo atlikti toksikologinius tyrimus: esą, jei nuodingų medžiagų rasta gaisro apylinkėse besiganiusių karvių piene, būtina ištirti ir gaisro židinyje paromis dirbusius gelbėtojus.

Venckienės ekstradicija. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis patvirtino, kad vyksta buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės ekstradicija į Lietuvą, tačiau atsisakė komentuoti, kada tiksliai ji bus parskraidinta. Venckienės sūnus „Panoramai“ patvirtino, kad ji grąžinama į Lietuvą, bet sakė, kad šiuo metu dar yra JAV, kur šiuo metu yra ir pats.

Šalyje fiksuojami pirmieji gripo atvejai, bet ne visos gydymo įstaigos gavo vakcinas. Spalį gauta pirmoji skiepų partija atiteko didžiosioms sveikatos priežiūros įstaigoms, bet ir jose vakcinos neliko per savaitę. Skiepų trūksta ir patiems gydytojams, kai kurie jų sako, kad nepasiskiepijus dabar, situacija gali tapti sunkiai kontroliuojama. Valstybinė ligonių kasa ramina – jau gauta antroji vakcinos siunta, todėl netrukus skiepai pasieks visus.

Svarstomi prezidento siūlymai dėl pensijų. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas neapsisprendė dėl prezidento Gitano Nausėdos siūlymo sparčiau didinti pensijas – esą, laukiama Vyriausybės išvadų. Valdančiųjų atstovai abejoja, ar šalies vadovo pataisos padės iš esmės kovoti su senjorų skurdu.

Helsinkyje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda pakvietė Suomiją prisidėti prie Astravo AE saugumo užtikrinimo. Pasak jo, Suomija turi specialistų, kurie pagelbėtų baltarusiams padaryti jėgainę saugia. Suomijos prezidentas pripažįsta, kad suomių patirtis būtų naudinga, jei jos prireiktų.

Ataskaita apie Rusijos kišimasi į „Brexitą“. Boriso Johnsono Vyriausybė atmeta kaltinimus, kad artėjant kitą mėnesį vyksiantiems pirmalaikiams rinkimams blokuoja skandalingą ataskaitą apie galimą Rusijos kišimąsi į „Brexito“ referendumą. Pasak vyriausybės, 50 puslapių dokumentas, kurį daugiau nei metus rengė parlamento žvalgybos ir saugumo komitetas, bus paskelbtas, bet tam būtina atitinkama procedūra, esą jai iki gruodžio 12-ąją vyksiančių rinkimų neužteks laiko.

JAV oficialiai pradėjo pasitraukimo iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo procedūrą. Metus truksiantis procesas baigsis kitąmet, praėjus lygiai dienai po prezidento rinkimų, kuriuose Donaldas Trumpas tikisi pergalės. Jo nuomone, susitarimas dėl kovos su tarša ir klimato kaita yra žalingas JAVekonomikai ir mokesčių mokėtojams.

Ribojamas naudotų padangų priėmimas Alytaus regiono stambiagabaričių atliekų aikštelėse. Regionų atliekų tvarkymo centrų asociacijos vadovas sako, kad naudotų padangų priėmimas sustojo visuose regionuose po gaisro. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako svarstysiantis, stabdyti ar apriboti įmonės „Ekologistika“ veiklą.

Pataisos po LRT tyrimo Neringos savivaldybėje: būsto pernuomojimą įstatymu siūlo stabdyti socialdemokratai. Jų pateiktoje pataisoje nurodoma, kad asmenys, kuriems skirtas savivaldybės būstas, negalėtų jo pernuomoti.

Lenkijos sprendimas pakeisti šalies teisėjų pensinį amžių prieštarauja Europos Sąjungos teisei, nusprendė Europos Teisingumo teismas. Prieš dvejus metus Lenkijoje buvo nustatytas mažesnis teisėjų išėjimo į pensiją amžius, bet to, jis skirtingas vyrams ir moterims.

Berlyno sienos griūties trisdešimtmetis. Likus mažiau kaip savaitei iki Berlyno sienos griūties trisdešimtmečio Michailas Gorbačiovas perspėja, kad nauja konfrontacija tarp Rusijos ir Vakarų kelia milžinišką pavojų. Kitaip negu tėvynėje, daugelis Vokietijoje giria buvusį Sovietų Sąjungos lyderį dėl sprendimo nenaudoti jėgos komunistiniam režimui remti. Jubiliejui skirtame „Panoramos“ reportaže - apie tai, kaip įvykiai Berlyne 1989-ųjų lapkritį užbaigė Šaltąjį karą Vakarų pergale, ir kaip su ja Maskva nebenori susitaikyti.

Neringoje pavojus iškilo žuvies rūkykloms: kai kurie gyventojai piktinasi sklindančiais kvapais ir dūmais, jie užvertė įvairias tarnybas skundais. Visuomenės sveikatos centro specialistai patikrino žuvies rūkyklas ir ėmė rašyti baudas.

Kultūros naujienose: į personalinę parodą „Pusryčiai ant žolės“, įkvėptą E. Manet to paties pavadinimo paveikslo, Vilniuje kviečia skulptorė, tapytoja Rūta Jusionytė. Parodą ji skiria kūrybos 20-mečiui.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau