Kultūros diena. Somnambuliška Jurgos Barilaitės piešinių, garso bei vaizdo objektų instaliacija „Kaulai ir nuosėdos“

Menininkės Jurgos Barilaitės piešinių, garso bei vaizdo objektų instaliacija „Kaulai ir nuosėdos“. Lapkričio 6 d. VDA tekstilės galerijoje „Artifex“ atidaroma Jurgos Barilaitės paroda „Kaulai ir nuosėdos“. Tai – sapnų vaizdinių, piešinių ir garso bei vaizdo objektų instaliacija. Tai tarsi įžanga ar epigrafas projektui „Gyvųjų sapnai ir mirusiųjų svajonės“, kuriame tyrinėjama ir ieškoma sąsajų ar susikirtimo taškų tarp kūno, kalbos ir išsilaisvinimo bei pasipriešinimo galios ideologijoms. Skiriama mirusiems draugams, psichodarbininkams, kurių kūnai ir svajonės gali apsireikšti mūsų sapnuose. Ir jau apsireiškė.

Jaunųjų menininkų bendradarbiavimo ir sklaidos platforma „Black Box“ pristato spektaklių bei eskizų vitriną. Lapkričio 5–9 dienomis Jaunimo teatras rengia jaunųjų režisierių spektaklių bei skaitymų/eskizų vitriną. Joje bus pristatyti keturių naujų rengiamų darbų skaitymai: teatro rezidentų Eglės Švedkauskaitės „Žmogus iš žuvies“ ir Ievos Kaniušaitės „Mama“ skaitymai pagal rusų dramaturgės Asios Vološinos pjeses, Adomo Juškos „Miego brolis“ pagal Roberto Schneider‘io knygą bei garso menininko Arturo Bumšteino eksperimentinis audiopasirodymas „Kalkwerkas“. Skaitymo grupė pagal Thomo Bernhardo „Kalkwerką“. Taip pat bus parodyti režisierės Kamilės Gudmonaitės dokumentinis garso spektaklis „Sapnavau sapnavau“ ir Adomo Juškos naujausias darbas „Fikcijos“.

Šios laidos svečias – fotografas Gytis Skudžinskas. Pokalbis apie naujai pristatomą parodą „Prospekto galerijoje“.

Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų paroda „Vilnius – mano pasakų miestas“. Vilnius įkvėpimo šaltiniu tapo ne vienam menininkui. Ne išimtis ir fotografas Algimantas Aleksandravičius, pristatantis parodą „Vilnius – mano pasakų miestas“. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, vienas žymiausių portretistų, juokauja, kad tai jo debiutas, nes šį kartą nuotraukose – ne jį išgarsinusieji portretai, o jo mylimas miestas.

Naujienos iš užsienio: po pasaulį keliaujanti grandiozinė paroda „Tutanchamonas: Auksinio faraono lobiai“ pusmečiui sustojo Londone. Pusšimtis relikvijų iš bene paslaptingiausio senovės Egipto valdovo kapavietės eksponuojama Saatchi (Sači) galerijoje. Pasaulinis Egipto lobių turas skirtas artėjančiam 100-mečiui, kai britų archeologai atkasė faraono Tutanchamono kapavietę.

Ved. Živilė Kropaitė.