Žinios. Nors pirmieji gripo atvejai šalyje jau užfiksuoti, gydymo įstaigose trūksta vakcinų

Šalyje fiksuojami pirmieji gripo atvejai, bet ne visos gydymo įstaigos gavo vakcinas. Spalį gauta pirmoji skiepų partija atiteko didžiosioms sveikatos priežiūros įstaigoms, bet ir jose vakcinos neliko per savaitę. Skiepų trūksta ir patiems gydytojams, kai kurie jų sako, kad nepasiskiepijus dabar, situacija gali tapti sunkiai kontroliuojama. Valstybinė ligonių kasa ramina – jau gauta antroji vakcinos siunta, todėl netrukus skiepai pasieks visus.

Svarstomi prezidento siūlymai dėl pensijų. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas neapsisprendė dėl prezidento Gitano Nausėdos siūlymo sparčiau didinti pensijas – esą, laukiama Vyriausybės išvadų. Valdančiųjų atstovai abejoja, ar šalies vadovo pataisos padės iš esmės kovoti su senjorų skurdu.

Panoramoje, „Dienos temoje“ pokalbis apie tai su su Socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu ir Pagyvenusių žmonių asociacijos prezidente Grasilda Makaravičiene.

Gaisro Alytuje padariniai sveikatai. Į ligoninę nutarta paguldyti kelis Alytaus gaisrą gesinusius ugniagesius. Jiems nustatyti nežymūs širdies ir kraujotakos sutrikimai. Medikai neatmeta, jog tai – dėl per didelio krūvio. Dauguma kitų ugniagesių didelių skundų neturi, bet prašo atlikti toksikologinius tyrimus: esą, jei nuodingų medžiagų rasta gaisro apylinkėse besiganiusių karvių piene, būtina ištirti ir gaisro židinyje paromis dirbusius gelbėtojus.

Ataskaita apie Rusijos kišimasi į „Brexitą“. Jungtinės Karalystės vyriausybė atmeta kaltinimus, kad artėjant kitą mėnesį vyksiantiems pirmalaikiams rinkimams blokuoja skandalingą ataskaitą apie galimą Rusijos kišimąsi į „Brexito“ referendumą. Šis tyrimas premejrui Borisui Johnsonui buvo pateiktas spalio septynioliktąją, premjeras jį turėjo įvertinti per 10 dienų, bet ataskaita iki šiol nepaskelbta.

JAV oficialiai pradėjo pasitraukimo iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo procedūrą. Metus truksiantis procesas baigsis kitąmet, praėjus lygiai dienai po prezidento rinkimų, kuriuose Donaldas Trumpas tikisi pergalės. Jo nuomone, susitarimas dėl kovos su tarša ir klimato kaita yra žalingas JAV ekonomikai ir mokesčių mokėtojams.

Baseinuose – rekordinis vaikų skaičius. Plaukikui Danui Rapšiui ir toliau vieną po kito skinant pergales, Panevėžyje baseinus užplūdo vaikai, norintys sekti sportininko pėdomis. Treneriai sako, kad po Rūtos Meilutytės laimėjimų, tai antroji banga, kai aukšti rezulatai motyvuoja išmokti plaukti ir populiarina šią sporto šaką.

Sportas. Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.