Žinios. Šlubuojanti Sauliaus Skvernelio sveikata: pakilusi temperatūra yra organizmo reakcija į po chemoterapijos naudojamus vaistus

LRT

2019.11.05 16:21

Toliau tikrinant Alytuje padangų gaisrą gesinusių ugniagesių sveikatą, kelis jų nutarta paguldyti į ligoninę. Pasak medikų, jiems nustatyti nežymūs širdies ir kraujotakos sutrikimai, padidėjęs spaudimas. Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro vadovas neatmeta, kad sutrikimai galėjo atsirasti dėl didelio krūvio, kai gelbėtojams gaisre tekdavo dirbti ir po 24 valandas.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas neapsisprendė dėl prezidento siūlymo sparčiau didinti pensijas. Pasak komiteto vadovės Ramintos Šalaševičiūtės, sprendimai bus priimti tik gavus Vyriausybės išvadą, jos laukiama lapkričio 13-ąją. Gitanas Nausėda siūlo 2020-ais ir 2021-ais metais taikyti penktadaliu didesnį nei numatyta dabar bazinės pensijos indeksavimo koeficientą.

Šio vakaro „Dienos temoje“ pokalbis su Socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu ir Pagyvenusių žmonių asociacijos prezidente Grasilda Makaravičiene.

Po LRT tyrimo apie savivaldybės būsto pernuomojimą Neringoje, šią praktiką stabdyti įstatymu siūlo Socialdemokratai. Jų pateiktoje pataisoje nurodoma, kad asmenys, kuriems skirtas savivaldybės būstas, negalėtų jo pernuomoti.

Premjeras Saulius Skvernelis antrą dieną iš eilės dėl sveikatos pasiėmė nedarbingumo pažymėjimą. „Facebooke“ jis pranešė dvi dienas praleidęs namuose, ir nors buvo pakilusi temperatūra, Santaros klinikose atlikti tyrimai parodė, kad infekcijos nėra, o pakilusi temperatūra buvo organizmo reakcija į po chemoterapijos naudojamus vaistus.

Išsiskyrė Helsinkyje viešinčio prezidento Gitano Nausėdos ir Suomijos prezidento Sauli Niinistö nuomonės dėl dialogo su Maskva. Bendroje spaudos konferencijoje Gitanas Nausėda pareiškė, kad dialogas su Rusija įmanomas tik šiai pakeitus elgesį.

Boriso Johnsono vyriausybė atmeta kaltinimus, kad artėjant kitą mėnesį vyksiantiems pirmalaikiams rinkimams blokuoja skandalingą ataskaitą apie galimą Rusijos kišimąsi į „Brexito“ referendumą. Pasak vyriausybės, 50 puslapių dokumentas, kurį daugiau nei metus rengė parlamento žvalgybos ir saugumo komitetas, bus paskelbtas, bet tam būtina atitinkama procedūra, bet jai iki gruodžio 12-ąją vyksiančių rinkimų neužteks laiko.

Jungtinės Valstijos oficialiai pradėjo pasitraukimo iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo procedūrą. Metus truksiantis procesas baigsis kitąmet, praėjus lygiai dienai po Amerikos prezidento rinkimų, kuriuose Donaldas Trumpas tikisi pergalės.

Iranas dar labiau tolsta nuo sutarties su galingiausiomis pasaulio šalimis dėl jo branduolių ambicijų pažabojimo. Prezidentas Hasanas Rouhanis paskelbė, kad Teheranas rytoj pradės leisti urano dujas į 1044 centrifugas. Sprendimas reikšmingas, nes pagal 2015 metų susitarimą centrifugos iki šiol veikė tuščia eiga.

Už partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimą nuteistas Viačeslavas Titovas neteko Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nario mandato. Vyriausioji rinkimų komisija nutraukė jo įgaliojimus įsigaliojus teismo nuosprendžiui. Į jį pernai kreipėsi Klaipėdos taryba, prašydama išaiškinti, ar politikas nesulaužė priesaikos pareikšdamas neva Ramanausko-Vanago iniciatyva buvo nužudyta apie 8000 piliečių, o partizanų vadas pats skelbė mirties nuosprendžius.

Lietuvos mokslininkai sukūrė prietaisą, valantį orą. Profesorių tėvo ir dukros sukurtas biofiltras turėtų padėti mažinti nemalonius kvapus ore, prisidėti prie klimato apsaugos, mažinti vėžinių susirgimų skaičių. Išradimas įvertintas Europos patentu.

Sportas. Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau