Žinios. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas svarstys prezidento siūlymus dėl spartesnio pensijų didinimo

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas svarstys prezidento siūlymus dėl spartesnio pensijų didinimo. Gitanas Nausėda siūlo 2020 ir 2021 metais taikyti penktadaliu didesnį nei numatyta dabar bazinės pensijos indeksavimo koeficientą. Lėšų spartesniam pensijų didinimui šalies vadovas siūlo gauti mažinant lengvatą žemdirbių dyzelinui bei didinant su ne darbo pajamomis susijusius Gyventojų pajamų mokesčio tarifus.

Vyriausioji rinkimų komisija spręs, ar šalinti Viačeslavą Titovą iš Klaipėdos savivaldybės tarybos narių. Titovas nuteistas už paniekinančius pasisakymus apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą. Pernai politikas neteisingai pareiškė, jog Vanago iniciatyva neva buvo nužudyta apie 8 tūkstančiai piliečių ir jis pats skelbė mirties nuosprendžius.

JAV oficialiai pranešė Jungtinėms Tautoms apie ketinimą pasitraukti iš Paryžiaus klimato susitarimo. Taip pradedamas vienerius metus truksiantis pasitraukimo procesas, kuris baigsis dieną po kitąmet vyksiančių Amerikos prezidento rinkimų. 2015 metais pasiektu istoriniu Paryžiaus susitarimu 188 pasaulio šalys įsipareigojo kovoti su klimato kaita.

Be didelių iškilmių, bet dalyvaujant ilgametei Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, didžiausias Vokietijos ir visos Europos automobilių gamintojas „Volkswagen“ pradėjo serijinę naujausios kartos elektromobilių gamybą. Būtent šios mašinos, vokiečių nuomone, per kelerius artimiausius metus turėtų padaryti perversmą ir Europos, ir viso pasaulio keliuose, taip pat prisidėti prie kovos su klimato kaita.

Šįvakar Vilniuje, grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“, atidaromos dviejų menininkų Mikalojaus Vilučio ir Rimanto Sakalausko parodos. Galerija jau antrą dešimtmetį tęsia parodų ciklą, skirtą rečiau viešinamam piešinio žanrui, rengia skirtingų sričių menininkų – skulptorių, grafikų – piešinių parodas.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau