Žinios. Indijos sostinė imasi veiksmų prieš taršą mieste: ribojamas asmeninių automobilių naudojimas

Nuo sausio įsigalios nauji reikalavimai, kuriais siekiama efektyviau diagnozuoti insultą. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos šiandien pristatytas naujoves, į gydymo įstaigą žmogus turės būti pristatytas ne vėliau kaip per vieną valandą nuo iškvietimo. Be to, medikai turės pranešti gydymo įstaigai apie atvežamą pacientą, kad jam atvykus nedelsiant būtų galima imtis skubių tyrimų ir gydymo.

Alytaus padangų perdirbimo gamykloje – padangų svėrimas. Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ pradėtos sverti padangos. Pareigūnai nori išsiaiškinti, kiek prieš gaisrą įmonė turėjo sukaupusi padangų ir atliekų. Įmonė turėjo leidimą laikyti 2 tūkst. tonų padangų, tačiau aplinkos ministras Kęstutis Mažeika yra sakęs, kad patalpose galėjo būti sandėliuojama ir iki 10 tūkst. tonų padangų žaliavos.

Lietuvos kelių policija eismo priežiūrai stiprinti perka 10 naujų automobilių. Jokiais specialiais ženklais nežymėti naujieji automobiliai bus skirtingų gamintojų ir modifikacijų bei ekonominės klasės. Patruliuoti į kelius šie automobiliai išvažiuos jau šiais metais. Nežymėtuose automobiliuose bus įrengta pažeidimų fiksavimo įranga, kuri pati gebės nustatyti kelių eismo taisyklių pažeidėjus. Šios įrangos užfiksuoti duomenys bus automatiškai perduodami į Administracinių nusižengimų registrą ir pažeidėją pasieks nedelsiant.

Ant Tauro kalno, po nugriautais buvusiais Profsąjungų rūmais, aptikta didžiulė slėptuvė. Ji buvo įrengta dar sovietmečiu, rengiantis galimai karo grėsmei. Pasak Vilniaus savivaldybės, artimiausiu metu bus sprendžiamas bunkerio likimas, tačiau jį greičiausiai teks nugriauti.

Graikijos policija šalies šiaurėje sunkvežimio priekaboje su šaldytuvu rado 41 migrantą. Policija sulaikė Sakartvelo pilietybę turintį vairuotoją. Neteisėtai gabenti migrantai tikriausiai yra afganų kilmės. Penktadienį Italijoje per atsitiktinį patikrinimą autobusiuke buvo rasta 31 migranto iš Pakistano grupė. Visi šie atsitiktiniai tikrinimai atliekami po to, kai praėjusį mėnesį Jungtinėje Karalystėje vilkiko priekaboje buvo rasti 39 negyvi žmonės. Jie greičiausiai buvo migrantai iš Vietnamo.

Indijos sostinė imasi veiksmų prieš taršą mieste. Nuo šiandien kasdien, pakaitomis, tik pusė privačių automobilių galės išvažiuoti į gatves. Naujajame Delyje oro tarša didžiausią leistiną normą viršiją daugiau kaip dešimt kartų, o gyventojai skundžiasi, kad jau ne tik sunku kvėpuoti, bet ir skauda kūną. „Greenpeace“ ir Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl oro taršos anksčiau laiko Indijoje miršta daugiau kaip milijonas gyventojų.

Protestuotojai užpuolė Irano konsulatą. Mažiausiai trys protestuotojai nušauti per protesto akciją prie Irano konsulato Irake. Didžiojoje dalyje Irako jau daugiau kaip mėnesį vyksta milžiniški prieš vyriausybę ir politinę sistemą nukreipti protestai.

Dumblėjantį ežerą valys žuvys. Radviliškio rajone dumblėjančius vandens telkinius nuspręsta valyti į pagalbą pasitelkus specialias, fitoplanktonu mintančias žuvis. Šiandien didžiausias rajone Arimaičių ežeras įžuvintas trimis tonomis baltųjų amūrų. Tikimasi, kad jau po poros metų bus matyti rezultatai. Plačiau apie tai pasakoja kolegė Aina Mizgirdė.

Sportas. Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.