Laba diena, Lietuva. Prekybos centrai skelbia Kalėdas: muzika, vaizdais ir net... kvapais esame viliojami pirkti

Lapkričio 4-oji, pirmadienis. „Laba diena, Lietuva“ komanda jums paruošė:

Ilgojo savaitgalio naujienas ir šios dienos aktualijas pristato žurnalistė Aistė Plaipaitė:

Užterštas pienas Alytuje.

Alytaus padangų perdirbimo gamykloje – padangų svėrimas.

Nuo sausio įsigalios nauji reikalavimai, kuriais siekiama efektyviau diagnozuoti insultą.

Ekonomistai prognozuoja – 2020-ieji ekonomikai bus išbandymų metai. Kaip padaryti, kad tie iššūkiai taptų įveikiami, klausime Laisvosios rinkos instituto ekspertės Indrės Genytės-Pikčienė.

Akcija „Tramdomieji marškiniai“ eismo pažeidėjams. Kokie pokyčiai laukia „kelių erelių“? Kas už tai jiems gresia? Visi atsakymai – reportaže.

JAV ambasados šturmo Irane metinės. Pokalbis studijoje su Vygintu Pugačiausku, užsienio naujienų redaktoriumi.

Dumblėjantį ežerą valys žuvys. Radviliškio rajone dumblėjančius vandens telkinius nuspręsta valyti į pagalbą pasitelkus specialias, fitoplanktonu mintančias žuvis. Šiandien didžiausias rajone Arimaičių ežeras įžuvintas trimis tonomis baltųjų amūrų. Tikimasi, kad jau po poros metų bus matyti rezultatai. Plačiau apie tai pasakoja kolegė Aina Mizgirdė.

106 „Žalgirio“ sekundės: Kauno „Žalgiris“ per dvigubą Eurolygos savaitę namuose pralaimėjo Sankt Peterburgo „Zenitui“ ir išvykoje nukovė Stambulo „Fenerbahcę“ – 79:76. Čia buvo visokių epitetų – fantastikškos 106 sekundės, neįtikėtina vagystė Stambule ir panašiai.

Kas kitąmet mes iššūkį Donaldui Trumpui? Iš Vašingtono ką tik grįžęs politologas Linas Kojala teigia, kad politinė įtampa Amerikoje kasdien auga. Tai ir kitas pasaulio aktualijas aptarsime studijoje.

Baigėsi Vėlinės, prasidėjo Kalėdos. Parduotuvėms kabinant girliandas ir puošiant egles, aiškinsimės, kodėl prekybininkai kalėdinę nuotaiką pradeda kurti jau lapkritį. Studijoje Justas Gavėnas, mažmeninės prekybos ekspertas.

Netikėtas radinys po Profsąjungų rūmais. Ant Tauro kalno, po nugriautais buvusiais Profsąjungų rūmais, aptikta didžiulė slėptuvė. Ji buvo įrengta dar sovietmečiu, rengiantis galimai karo grėsmei. Pasak Vilniaus savivaldybės, artimiausiu metu bus sprendžiamas bunkerio likimas, tačiau jį greičiausiai teks nugriauti.

Nacionaliniai vairavimo ypatumai: praėjus vienoms didžiausių metų švenčių, kai į kelius išrieda neįprastai didelis kiekis automobilių – šiais metais pirmą kartą pavyko išvengti skaudžių nelaimių ir avarijų keliuose. Kas pasikeitė? Ar išmokome vairuoti atsakingiau, o gal tampame mandagesni? Apie visa tai – pokalbis studijoje.

Pagalba ištikus insultui. Nuo sausio įsigalios nauji reikalavimai, kuriais siekiama efektyviau diagnozuoti insultą. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos šiandien pristatytas naujoves, į gydymo įstaigą žmogus turės būti pristatytas ne vėliau kaip per vieną valandą nuo iškvietimo. Be to, medikai turės pranešti gydymo įtaigiai apie atvežamą pacientą, kad jam atvykus nedelsiant būtų galima imtis skubių tyrimų ir gydymo.

Socialinių tinklų naujienos. Ved. Guoda Pečiulytė.