Žinios. Gaisro Alytuje padariniai: užterštas pienas – dar 7 teritorijose, „Ekologistikoje“ sveriamos padangos

Užterštas pienas Alytuje. Dar septyniuose iš Alytaus gaisro paveiktos teritorijos atrinktuose pieno mėginiuose rastas padidėjęs dioksinų kiekis. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, normą viršijanti šių teršalų koncentracija nustatyta skirtinguose Alytaus rajono ūkiuose. Pieno užterštumas kai kur normą viršijo tris kartus ir daugiau.

Alytaus padangų perdirbimo gamykloje – padangų svėrimas. Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ pradėtos sverti padangos. Pareigūnai nori išsiaiškinti, kiek prieš gaisrą įmonė turėjo sukaupusi padangų ir atliekų. Įmonė turėjo leidimą laikyti 2 tūkst. tonų padangų, tačiau aplinkos ministras Kęstutis Mažeika yra sakęs, kad patalpose galėjo būti sandėliuojama ir iki 10 tūkst. tonų padangų žaliavos.

Nuo sausio įsigalios nauji reikalavimai, kuriais siekiama efektyviau diagnozuoti insultą. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos šiandien pristatytas naujoves, į gydymo įstaigą žmogus turės būti pristatytas ne vėliau kaip per vieną valandą nuo iškvietimo. Be to, medikai turės pranešti gydymo įstaigai apie atvežamą pacientą, kad jam atvykus nedelsiant būtų galima imtis skubių tyrimų ir gydymo.

Lietuvos kelių policija eismo priežiūrai stiprinti perka 10 naujų automobilių. Jokiais specialiais ženklais nežymėti naujieji automobiliai bus skirtingų gamintojų ir modifikacijų bei ekonominės klasės. Patruliuoti į kelius šie automobiliai išvažiuos jau šiais metais. Nežymėtuose automobiliuose bus įrengta pažeidimų fiksavimo įranga, kuri pati gebės nustatyti kelių eismo taisyklių pažeidėjus. Šios įrangos užfiksuoti duomenys bus automatiškai perduodami į Administracinių nusižengimų registrą ir pažeidėją pasieks nedelsiant.

Vėl nagrinėjama nusikaltėliais tapusių Šiaulių policininkų byla. Apeliacinis teismas ėmėsi į nusikalstamą susivienijimą susibūrusių Šiaulių policininkų bylos. Joje už narkotikų platinimą, piktnaudžiavimą tarnyba ir kyšininkavimą bausmės paskirtos 14 asmenų, tarp jų dešimčiai buvusių pareigūnų. Pirmos instancijos teismas skyrė nuo 7 iki 16 m. laisvės atėmimo bausmes, dar keturis išteisino. Su tuo nesutinka prokurorai, jie prašo pakeisti nuosprendį dėl išteisinimo, o kitiems bausmes sugriežtinti.

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas grasina Kalifornijai. Donaldas Trumpas pagrasino, kad iš nuo milžiniškų gaisrų kenčiančios Kalifornijos atims federalinį finansavimą, nes, prezidento nuomone, dėl gaisrų kaltas gubernatorius ir jo administracija. D. Trumpas jau kelerius metus dėl gaisrų kaltina ne klimato kaitą, o prastą miškų valdymą.

Indijos sostinė imasi veiksmų prieš taršą mieste. Nuo šiandien kasdien, pakaitomis, tik pusė privačių automobilių galės išvažiuoti į gatves. Naujajame Delyje oro tarša didžiausią leistiną normą viršiją daugiau kaip dešimt kartų, o gyventojai skundžiasi, kad jau ne tik sunku kvėpuoti, bet ir skauda kūną. „Greenpeace“ ir Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl oro taršos anksčiau laiko Indijoje miršta daugiau kaip milijonas gyventojų.

Protestuotojai užpuolė Irano konsulatą. Mažiausiai trys protestuotojai nušauti per protesto akciją prie Irano konsulato Irake. Didžiojoje dalyje Irako jau daugiau kaip mėnesį vyksta milžiniški prieš vyriausybę ir politinę sistemą nukreipti protestai.

Vilniuje susitiko Šiaurės ir Baltijos šalių dešiniųjų partijų vadovai. Renginio organizatorius konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad aptarti saugumo iššūkiai Šiaurės ir Baltijos šalyse, o svarbiausia – atominės Astrave grėsmės.

Ant Tauro kalno, po nugriautais buvusiais Profsąjungų rūmais, aptikta didžiulė slėptuvė. Ji buvo įrengta dar sovietmečiu, rengiantis galimai karo grėsmei. Pasak Vilniaus savivaldybės, artimiausiu metu bus sprendžiamas bunkerio likimas, tačiau jį greičiausiai teks nugriauti.

Arimaičių ežero valymui nuspręsta pasitelkti žuvis. Radviliškio rajono vandens telkinius nuo užpelkėjimo nutarta gelbėti juos įžuvinant. Į didžiausią rajone Arimaičių ežerą paleistos trys tonos fitoplanktonu mintančių žuvų. Per porą metų jos turėtų išnaikinti nemažą dalį dumblo ir žolių.

Sportas. Rytoj Vilniaus „Ryto“ krepšininkai rungtynėmis Krasnodare su vietos „Lokomotiv“ klubu pradės antrojo rato kovas Europos taurės turnyre.

Lietuvoje gimęs ir Kanados pilietybę turintis krepšininkas Ignas Brazdeikis pagaliau sulaukė galimybės debiutuoti stipriausioje planetos krepšinio lygoje NBA.

Orai.

Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau