Paraštės. Patriotizmas, pilietiškumas, nacionalizmas ir tautiškumas – kas tai yra šiandien ir kaip mylint savo tėvynę nežeminti kitų?

Begalės valstybingumo švenčių, simbolių – kiekvienas jų savaip svarbūs. Svarbiau prisiminti ir gerbti esamus ar kurti naujus simbolius ir datas? Kas yra patriotizmas šiandien? Kaip kinta jo suvokimas emigravus, ar turime pakankamai suvokimo apie tai, kaip šios keturios savybės koreliuoja tarpusavyje? Ar globalizacija alsuojantis pasaulis nesulygins visų tautų į pilką masę?

Studijoje kalbamės su filosofe, politologe, knygų autore dr. Nerija Putinaite. Įžvalgomis apie patriotizmą dalinasi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos antro kurso kariūnai. Olandas, prieš penkerius metus persikėlęs gyventi į Lietuvą, – Richard Udes – pasakoja apie santykį su savo šalimi gyvenant svetur. Į Londoną emigravusi lietuvė, dokumentikos laidų ciklo „Spalvos“ autorė Elena Reimerytė dalinasi įžvalgomis apie tai, ką reiškia būti pasaulio lietuviu. Ved. Tomas Lukaševičius.