Paraštės. Patriotizmas, pilietiškumas, nacionalizmas ir tautiškumas – kas tai yra šiandien ir kaip mylint savo tėvynę nežeminti kitų?

Paraštės

2019.11.03 21:03

Paraštės. Patriotizmas, pilietiškumas, nacionalizmas ir tautiškumas – kas tai yra šiandien ir kaip mylint savo tėvynę nežeminti kitų?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Begalės valstybingumo švenčių, simbolių – kiekvienas jų savaip svarbūs. Svarbiau prisiminti ir gerbti esamus ar kurti naujus simbolius ir datas? Kas yra patriotizmas šiandien? Kaip kinta jo suvokimas emigravus, ar turime pakankamai suvokimo apie tai, kaip šios keturios savybės koreliuoja tarpusavyje? Ar globalizacija alsuojantis pasaulis nesulygins visų tautų į pilką masę?

Studijoje kalbamės su filosofe, politologe, knygų autore dr. Nerija Putinaite. Įžvalgomis apie patriotizmą dalinasi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos antro kurso kariūnai. Olandas, prieš penkerius metus persikėlęs gyventi į Lietuvą, – Richard Udes – pasakoja apie santykį su savo šalimi gyvenant svetur. Į Londoną emigravusi lietuvė, dokumentikos laidų ciklo „Spalvos“ autorė Elena Reimerytė dalinasi įžvalgomis apie tai, ką reiškia būti pasaulio lietuviu. Ved. Tomas Lukaševičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Paraštės atspindi mus ir mūsų būsenas. Todėl kalbame ne apie tai, ką regi kiekvienas, o apie tai, kas liko nepaliesta, galbūt nesvarbu ar keista, bet mums patiems reikšminga. Laida transliuojama sekmadieniais 21.05 val.

Kiti laidos epizodai

Paraštės

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.