Žinios. JAV prezidentas grasina Kalifornijai: dėl gaisrų kaltina gubernatorių ir administraciją

Užterštas pienas Alytuje. Dar septyniuose iš Alytaus gaisro paveiktos teritorijos atrinktuose pieno mėginiuose rastas padidėjęs dioksinų kiekis. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, normą viršijanti šių teršalų koncentracija nustatyta skirtinguose Alytaus rajono ūkiuose. Pieno užterštumas kai kur normą viršijo tris kartus ir daugiau.

Nuo sausio įsigalios nauji reikalavimai, kuriais siekiama efektyviau diagnozuoti insultą. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos šiandien pristatytas naujoves, į gydymo įstaigą žmogus turės būti pristatytas ne vėliau kaip per vieną valandą nuo iškvietimo. Be to, medikai turės pranešti gydymo įstaigai apie atvežamą pacientą, kad jam atvykus nedelsiant būtų galima imtis skubių tyrimų ir gydymo.

Vilniuje susitiko Šiaurės ir Baltijos šalių dešiniųjų partijų vadovai. Renginio organizatorius konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad aptarti saugumo iššūkiai Šiaurės ir Baltijos šalyse, svarbiausia – atominės Astrave grėsmės.

JAV prezidentas grasina Kalifornijai. Donaldas Trumpas pagrasino, kad iš nuo milžiniškų gaisrų kenčiančios Kalifornijos atims federalinį finansavimą, nes, prezidento nuomone, dėl gaisrų kaltas gubernatorius ir jo administracija. Trumpas jau kelerius metus dėl gaisrų kaltina ne klimato kaitą, o prastą miškų valdymą.

Indijos sostinė imasi veiksmų prieš taršą mieste. Nuo šiandien kasdien, pakaitomis, tik pusė privačių automobilių galės išvažiuoti į gatves. Naujajame Delyje oro tarša didžiausią leistiną normą viršiją daugiau kaip dešimt kartų, o gyventojai skundžiasi, kad jau ne tik sunku kvėpuoti, bet ir skauda kūną. „Greenpeace“ ir Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl oro taršos anksčiau laiko Indijoje miršta daugiau kaip milijonas gyventojų.

Protestuotojai užpuolė Irano konsulatą. Mažiausiai trys protestuotojai nušauti per protesto akciją prie Irano konsulato Irake. Didžiojoje dalyje Irako jau daugiau kaip mėnesį vyksta milžiniški prieš vyriausybę ir politinę sistemą nukreipti protestai.

Balandžių skulptūrėlių rekordininkas. Meilė gamtai gali atvesti iki rekordų: palangiškis Reinoldas, nuo paauglystės pradėjęs domėtis gamta, namuose augina kelias dešimtis balandžių, o jo surinktas balandžių statulėlių rinkinys – gausiausias šalyje.

Sportas. Rytoj Vilniaus „Ryto“ krepšininkai rungtynėmis Krasnodare su vietos „Lokomotiv“ klubu pradės antrojo rato kovas Europos taurės turnyre.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.