Ryto allegro. Pirmadienio viktorina apie kalbininką Kazimierą Būgą (1879-1924)

Ryto allegro

2019.11.04 08:08

Ryto allegro. Pirmadienio viktorina apie kalbininką Kazimierą Būgą (1879-1924)

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kokias vizualinės kultūros žurnalistikoje problemas bei iššūkius išryškino tryliktą kartą sostinėje rengiamas tarptautinis fotožurnalistikos festivalis „Vilniaus fotografijos ratas“? Kokios temos atsiskleidžia šį kartą eksponuojamuose fotografų pasakojimuose iš viso pasaulio, aptarsime su Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentu Jonu Staseliu ir fotografe Ieva Budzeikaite. Su Vilniaus universiteto mokslininkais Arūnu Samuiliu, Virginijumi Dadurkevičiumi ir Danieliumi Raliu, kuriančiais dirbtiniu intelektu grįstą elektroninę vertyklę, kuri pravers ir vertėjams, žurnalistams, tautinėms mažumoms, kalbasi Indrė Kaminckaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga. Literatūros kritiko dr. Ramūno Čičelio naujų knygų apžvalgoje – latvių viduriniosios kartos rašytojos Noros Ikstenos prozos kūrinys „Motinos pienas“ ir lietuvių autorės Sondros Simanos, gyvenančios ir kuriančios Klaipėdoje, antrasis romanas „Iškamšų kontora“. Lapkričio 6 d. sukanka 140 metų, kai gimė pirmasis lietuvių kalbotyros profesionalas ir kalbotyros romantikas Kazimieras Būga (1879-1924), nusipelnęs ne tik lituanistikai, bet ir apskritai baltistikai, net slavistikai, indoeuropeistikai. Didžiausiu K. Būgos darbu laikomas lietuvių žodyno rengimas. Pirmadienio viktorinoje su Vilniaus universiteto profesoriumi habil. dr. Bonifacu Stundžia apie vieną žymiausių mūsų kalbininkų K. Būgą. „Klasikos enciklopedija“ – apie paminklą karaliui Mindaugui. Ved. Alma Valantinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.