Žinios. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas vieši Kinijoje

Prasideda tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2019-ieji“. Jose dalyvaus beveik 4 tūkst. karių iš 11 NATO šalių. Į Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje vyksiančius mokymus jų dalyviai atsiveš apie 1000 karinės technikos vienetų. Didžiausias judėjimo intensyvumas Lietuvos keliuose, kaip praneša Lietuvos kariuomenė, numatomas šiandien ir rytoj.

Pašto paslaugų plėtra regionuose. Nuo šiandien Alytaus, Pasvalio, Šakių, Širvintų ir Švenčionių rajonuose pradedama teikti „mobilaus laiškininko“ paslauga. Ši paslauga jau 2 metus veikia dar dvylikoje Lietuvos savivaldybių. Darbuotojai išvežioja siuntas ar laiškus kaimiškų vietovių gyvenanttojams.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas vieši Kinijoje, kur kartu su kitais Europos pareigūnais dalyvaus Šanchajaus prekybos parodoje. Macrono patarėjai tikino, kad vienas pagrindinių vizito ir susitikimo su Kinijos vadovu tikslų – užtikrinti, kad Pekinas laikysis pažadų ir garantuos sąžiningas sąlygas užsienio kompanijoms, norinčioms plėtoti verslą Kinijos vidaus rinkoje.

Rumunijos parlamentas šiandien turėtų balsuoti dėl pasitikėjimo naujai paskirto premjero Ludovico Orbano vyriausybe. Prieš mėnesį korucpijos skandaluose skendusi socialdemokratų vyriausybė sugriuvo po įstatymų leidėjų išreikšto nepasitikėjimo. Formuoti naują minsitrų kabinetą prezidentas paskyrė centro dešinės lyderį Orbaną.

Balandžių skulptūrėlių rekordininkas. Meilė gamtai gali atvesti iki rekordų: palangiškis Reinoldas, nuo paauglystės pradėjęs domėtis gamta, namuose augina kelias dešimtis balandžių, o jo surinktas balandžių statulėlių rinkinys – gausiausias šalyje.

Orai.

Sportas. Danas Rapšys laimėjo trečiąjį medalį, Kazanėje vykusiame plaukimo pasaulio taurės etape.
Marijampolės "Sūduva" užsitikrino A lygos čempionės titulą.
LKL čempionate "Žalgiris" nugalėjo "Juventusą", "Pieno žvaigždės" – "Nevėžį".

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau