Labas rytas, Lietuva I d. Advokatas: konfliktai tarp nuomininko ir nuomotojo kyla dėl noro kuo greičiau sudaryti nuomos sutartį

Lapkričio 4-oji, pirmadienis. Naujas mėnuo, nauja darbo savaitė – ją pasitikite su „Labas rytas, Lietuva“ komanda.

Rubrika „Ryto mankšta“. Koks pirmadienis be mankštos? Sporto trenerės Jurga Maculevičiūtė ir Eglė Žvirblytė padės sustiprinti pilvo presą, korpusą ir įstrižinius raumenis.

Euromaxx“. Užburiančios šviesų instaliacijos. Norime jus pakviesti į šiaurės rytų Prancūzijoje esantį Meco miestą. Neseniai čia vyko skaitmeninių menų festivalis „Meco žvaigždynai“. Viena iš festivalio žvaigždžių – prancūzų menininkas Joanie Lemercier. Jis pristatė užburiančią trimatę monochrominę instaliaciją, kuri nukelia žiūrovus į kosmoso platybes.

Būsto nuoma: kaip išvengti konfliktų? Prieš nuomojantis būstą būtina gerai pasirašyti sutartį ir gerai į ją įsigilinti, tačiau konfliktų kyla ir tai padarius. Advokatas Deivis Valiulis teigia, kad labai svarbu neskubėti – ši elgsena yra labai dažna, tačiau paskubėjus vėliau tenka spręsti ginčus.

Įdomybės iš pasaulio. Holivudo Santa Monikos bulvare vyko įspūdingas karnavalas – Helovinui skirta eisena. Nenuostabu, kad joje galima sutikti ne tik gausybę personažų, bet ir pažiūrėti atvykusių turistų – tai vienas didžiausių Helovino karnavalų pasaulyje.

Nauja tendencija – riebūs hibridai. LRT žurnalisto Mindaugo Aušros teigimu, socialinėse erdvėse atsiranda vis daugiau nuotraukų ir vaizdo įrašų, kuriuose gaminami riebūs hibridai. Pastarieji – ne pats sveikiausias maistas, kuris yra apvoliojamas ir kepamas kelis kartus, tad M. Aušra nusprendė pasidomėti šia tendencija. Pasirodo, visa tai prasidėjo nuo 2012-ųjų, kai amerikietiškas greito maisto restoranų tinklas „Taco Bell“ pristatė tokį taką, kurio apvalkalas yra pagamintas iš kukurūzinio sūrio traškučio.

Rubrika „Kalendorius“. Lapkričio mėnesį minima Riešutų sviesto diena. Riešutų sviestas tradiciškai gaminamas iš žemės riešutų, sumaltų iki kreminės masės. Jis naudojamas kaip užtepas ant duonos arba kaip sudėtinė kitų patiekalų dalis. Riešutų svieste yra magnio, fosforo, vario, cinko, vitamino E ir kitų naudingų medžiagų. Kalbant apie žemės riešutų sviestą, reikėtų paminėti ir pačius žemės riešutus. Jie kildinami iš Pietų Afrikos, o rašytiniuose šaltiniuose miinima, kad sukultūrinti jie jau 7600 metų. Ir dar vienas įdomus faktas – tai vieninteliai riešutai, neaugantys ant medžių, jie kasami iš žemės. Žemės riešutai priskiriami ankštiniams augalams.

Spaudos apžvalga. Įdomiausias ir naudingiausias publikacijas pristato Gabrielė Kloniūnaitė. LRT.lt portale: „Sveikatą luošinanti oro tarša: kaip ji yra nustatoma ir ką padaro mūsų organizmui“.

I dalies pabaiga.

Ved. Jovita Vitkauskė.