Klauskite daktaro. Su diabetu – ir gangrenos pavojus: kraujo negaunančias galūnes gali tekti net amputuoti

Kodėl vieniems žmonėms, sergantiems diabetu, prasideda gangrena, o kitiems – ne? Ir kaip galime padėti patys sau ir specialistams? Gangrena – tai ne tik mirštantis audinys, bet ir nervas. Kalbant apie nevaldomą diabetą, gangrena gali prasidėti pėdose ir kojų pirštuose, rečiau – pažeisti rankų pirštus. O mirštančių audinių spalva gali kisti nuo geltonos, raudonos iki juodos. Daktaras atskleis, kodėl gangrena prasideda būtent galūnėse ir pateiks sprendimo būdus.

Rubrikoje „Kalba vaikai“ – jaunasis ekspertas Ąžuolas Budrevičius, kuris šį kartą savo informaciją dėstys apie Liepos Norkevičienės rankose laikomas dėles. Anot pašnekovo, tokio gydymo jis netaikytų, tačiau mano, kad senovėje jį naudojo pats Gediminas.

Visi esame girdėję, kad valgyti sėklas yra sveika. Tačiau kurios iš jų yra naudingiausios? Kokias valgyti kas dieną? O kokias geriausia rinktis norint pagerinti širdies sveikatą ir geriau virškinti? Šiam tikslui studijoje – 2 tikros sėklų žinovės: LRT TELEVIZIJOS ir RADIJO laidų vedėja Zita Kelmickaitė ir gydytoja dietologė Dalia Vaitkevičiūtė. Jos ne tik išrinko 5 naudingiausias sėklas, tačiau ir atsakys, kokias gerąsias vertybes jos duoda mūsų organizmui.

Ved. Alvydas Unikauskas ir Liepa Norkevičienė.