Ryto garsai. Ar gali ekskursija po kapines būtų turininga ir įdomi kaip muziejuje?

Nuo šiandien vairuotojai Lietuvoje turėtų atsižvelgti į eismo pasikeitimus: įsigalioja nauji šviesoforų signalų deriniai, mažėja maksimalus keliuose leistinas greitis. Prasidėjus ilgajam savaitgaliui, kai daugelis keliauja aplankyti artimųjų kapų, policijos pareigūnai rekomenduoja vairuotojams atkreipti dėmesį ir į oro sąlygas.

Ar Lietuvos keliuose atsisakant žaliųjų rodyklių, leidžiančių sukti į dešinę, nesulaukus šviesoforo signalo, pavyks išvengti spūsčių didmiesčiuose? LRT RADIJAS atliko eksperimentą.

Žemaitijoje jau kelerius metus gyvuoja meno kūrinių kapinės – vienintelės tokios Lietuvoje.

Nuo šiandien įsigalioja reikalavimas, kad Lietuvos rinkai tiekiamuose maisto produktuose vadinamųjų transriebalų kiekis negali viršyti dviejų gramų šimte gramų riebalų. Kaip pavyks užtikrinti kontrolę?

Ar gali ekskursija po kapines būtų turininga ir įdomi kaip muziejuje? Ekskursijų Kaune esančiose Petrašiūnų kapinėse, kur palaidoti žinomi Tarpukario Lietuvos valstybės veikėjai, kompozitoriai, poetai, gidė Ina Kunevičiūtė-Mikučionienė sako, kad gali.

Visų šventųjų dieną ar per Vėlines, kai didžioji dalis gyventojų masiškai perka žvakes ir lanko artimųjų kapus, to negalintys padaryti mirusius giminaičius gali aplankyti virtualiai, užsukę į skaitmenines kapines.

Politikos ekspertai pastebi, kad augant Kinijos įtakai, kinta ir pasaulio tvarka. Be to, pokyčius skatina ir stiprėjantis Pietryčių Azijos regionas – apie tai rubrikoje „Naujienų žemėlapis“.

Kas dieną „Ryto garsuose“ skirtingos asmenybės rekomenduoja, ką skaityti. Šį rytą – Alytaus meras Nerijus Cesiulis. Taip pat kviesime išgirsti Mykolo Romerio universiteto politinės filosofijos profesoriaus ir Kauno technologijos universiteto filosofijos profesoriaus Andriaus Bielskio parengtą komentarą.

Ved. Darius Matas.