JK parlamento balsui Johnui Bercow po pasitraukimo – galimybė išvysti degant savo paties modelį

Šeštadienį visoje Jungtinėje Karalystėje vyks vadinamoji fejerverkų arba laužų naktis, turinti ypatingą tradiciją. Šios šventės pagrindinis akcentas – prisiminti nepavykusį sąmokslininko Gajaus Fokso pasikėsinimą į Parlamentą. Kaip Parako sąmokslas prisimenamas įvykis pastaruosius keletą metų Jungtinėje Karalystėje per šią šventę įgavo naują prasmę.

Nors tikroji šventės data yra lapkričio 5-oji, šįkart ji bus minima šeštadienį, o jos metu Gajaus Fokso atvaizdai bus deginami lauže. Tačiau kartu į orą išlėks ir šiandien atsistatydinusio JK Bendruomenių Rūmų pirmininko Johno Bercow atvaizdas. Energingas, išskirtiniu stiliumi garsėjęs J. Bercow eidamas pareigas daugiau kaip 14 tūkst. kartų yra sušukęs „Tvarka! Tvarka!“.

Panašu, kad energingumo kol kas neįgavo jo pastatytas modelis Edenbridže, kai vėjas nupūtė ir šiek tiek apgadino jo galvą. Kartoniniame modelyje jis vaizduojamas rankose laikantis Boriso Johnsono ir Jeremy Corbyno galvas.

Per 3 metus trunkančius debatus J. Bercow tapo kontroversišku veikėju, kurio neapkentė „Brexito“ šalininkai ir gyrė priešininkai. Anksčiau šioje šventėje jau degė ir paties Boriso Johnsono atvaizdas, ir net JAV prezidento Donaldo Trumpo modelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau