Žinios. Mokytojai įspėja: jei nebus laikomasi susitarimo kelti algas – prie planuojamo streiko gali jungtis ir kitų profesijų atstovai

Mokytojų protesto akcija. Šiandien protesto akciją prie Švietimo ministerijos surengę mokytojai įspėja: jei nebus laikomasi susitarimo kelti algas – prie planuojamo streiko gali jungtis ne tik įvairios pedagogų profsąjungos, bet ir kitų profesijų atstovai. Šiandien ministro Algirdo Monkevičiaus dėmesį Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga mėgino atkreipti akcija „Uždek šviesą moliūge“ prie ministerijos išrikiuodama moliūgus-žibintus ir ragindama politikus priimti švietimo bendruomenei palankius sprendimus.

Alytaus ugniagesių sveikatos patikra. Nuo šiandien pradedama tikrinti gaisrą Alytaus padangų perdirbimo gamykloje gesinusių ugniagesių sveikata. Į apžiūrą Vidaus reikalų ministerijos medicinos centre šiandien turėjo atvykti apie trisdešimt ugniagesių. Iš viso ugnį malšino per tris šimtus ugniagesių, keliems jų medikų pagalbos prireikė dar per gaisrą.

Prezidentas vizito metu aplankė dukrą. Prezidentūra informavo, kad grįždami iš vizito Japonijoje, prezidentas Gitanas Nausėda su žmona atsiskyrė nuo delegacijos ir nuskrido į Pietų Korėją aplankyti ten studijuojančios dukros. Apie šį šalies vadovo apsilankymą nebuvo skelbta. Prezidento atstovai teigia, kad skrydis iš Japonijos į Vilnių per Seulą ir kitos kelionės išlaidos buvo apmokėtos šeimos lėšomis.

Nemokama teisinė pagalba. Į neeilinį posėdį susirinkusi Advokatų taryba sprendžia, ar laikinai nestabdyti valstybės teikiamos nemokamos teisinės pagalbos paslaugos. Už šią valstybės garantuojamą paslaugą įsiskolinimas advokatams viršija keturis šimtus tūkstančių eurų, tačiau Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius žadėjo įsiskolinimą padengti dar šią savaitę.

Šeimos kortelės. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad įvairias nuolaidas suteikiančias šeimos korteles jau turi dvylika tūkstančių šeimų. Korteles nuo rugsėjo mėnesio galėjo užsisakyti gausios arba neįgalius vaikus auginančios šeimos. Daugiausia prašymų išduoti korteles gauta Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių savivaldybėse.

Tragedija Pakistane. Per gaisrą traukinyje žuvo mažiausiai 73 žmonės, dar apie 40 sužeista. Liepsnos apėmė mažiausiai tris vagonus. Pranešama, kad dauguma žmonių žuvo šokdami iš degančio traukinio. Pakistano geležinkelių ministras sako, kad gaisrą sukėlė sprogęs dujų balionas, kuriuo keleiviai naudojosi gamindami pusryčius.

JAV reidas Sirijoje. Jungtinių Valstijų kariuomenė paviešino pirmąją vaizdo medžiagą iš specialiosios operacijos šiaurės Sirijoje, per kurią žuvo „Islamo Valstybės“ lyderis Abu Bakras al-Bagdadis. JAV centrinio štabo vadas, generolas Keneth McKenzie, pateikė ir daugiau detalių iš įvykdyto reido, bet negalėjo patvirtinti, kad al-Bagdadis prieš mirtį „inkštė ir verkė“, kaip dramatiškai apibūdino prezidentas Donaldas Trumpas.

Politinė reklama „Twitteryje“. Socialinis tinklas „Twitter“ paskelbė uždraudžiantis politinę reklamą. Kompanijos vadovas Jack Dorsey sprendimą paskelbė savo paskyroje. Jis sako, kad politinių žinučių pasiekiamumas turi būti „užtarnautas“, o ne nupirktas.

„Boeing“ nesėkmės. Aviacijos kompanija „Boeing“ pranešė, kad visame pasaulyje nutupdyta apie pusšimtį populiaraus 737 NG modelio lėktuvų, nes juose aptikta „įtrūkių“. Tai – dar viena bloga žinia amerikiečių aviacijos gigantui – „Boeingas“ kiek anksčiau, po dviejų aviakatastrofų, turėjo stabdyti naujesnio modelio 737 Max skrydžius.

Kiniškas pandos pakaitalas. Komunistinės Kinijos valdžios siekis užsiimti pandų diplomatija taip išgarsino šias itin retas meškas, kad Kinijos gyventojai stengiasi įvairiais būdais pasinaudoti didžiųjų pandų patrauklumu. Be abejo, tikrų pandų jie nė iš tolo negalėtų įsigyti, bet kai yra paklausa, bus ir pasiūla – pandas čia primena čiau čiau veislės šuniukai, nudažyti pandos spalvomis.

Sportas. Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau