Labas rytas, Lietuva II d. Akcija „Maltiečių sriuba“: be pagalbos vieniši mūsų globojami seneliai neišgyventų

Akcija „Maltiečių sriuba“. Jau prasideda vienišiems, vargingai gyvenantiems skirta 14-oji „Maltiečių sriubos“ akcija. Studijoje – akcijos organizatoriai Rasa Stukienė ir Bronius Einars. Organizatorės teigimu, šiais metais yra dvi žinios – geroji ir blogoji: pirmoji yra ta, kad kviečiame visuomenę susitelkti gerumui ir prisiminti savo senus mokytojus, kaimynus, vienišus giminaičius, antroji – Lietuvoje skurdo statistika vis dar liūdna, todėl be mūsų visų pagalbos vieniši seni žmonės neišgyventų.

Įdomybės iš pasaulio. Paryžiuje, Šokolado mugėje, galima pamatyti drabužius iš šokolado. Kolekcijų tema – šalys, iš kurių kilęs šokoloadas. Parodoje dalyvauja 230 dalyvių iš 20 šalių, parodos lankytojai gali paragauti jų sukurtų produktų. Mugė vyks iki lapkričio 3-iosios.

Rubrikoje „Jaukūs namai“ – švelnus pajūrio dvelksmas sostinėje. Kiek daugiau nei 50 kvadratinių metrų, tik du langai ir jokių kontrastų, tačiau juntama pajūrio atmosfera. Vilniaus centre šeimai, kuri jau užaugino vaikus, kūrusi interjerą dizainerė Laura Giržadė sako – pajūrio temos čia neplanavo, ji tarsi pati atkeliavusi iš pasirinktų sprendimų, o jie prasidėję nuo dizainerės ir šių namų gyventomų drąsos. Jie pamatė būstą kitaip nei nubraižyta statytojo plane ir ryžosi patalpas gerokai perplanuoti.

Rubrika „Premjera!“. Studijoje – gana netikėtas duetas: „Daddy Was A Milkman“ atlikėjas Ignas Pociūnas ir grupės „Brainstorm“ narys Renars Kaupers. Šiandien jie pristato naują dainą ir vaizdo klipą „This Is How I Feel“, bet prieš premjerą pasakoja ir kaip šiems dviems skirtingiems atlikėjams kilo mintis sukurti bendrą kūrinį.

Kino naujienos. Kas naujo kino salėse laukia nuo šios savaitės? O premjeros – ne tokios ir šiurpios, skirtingai nei Helovino vakaras. Visus lapkričio sekmadienius LRT arčiau ekranų kvies dokumentikos megėjus – bus rodomi lietuviški filmai. Pirmasis – Martyno Starkaus režisuoti „Mulai“. Didžiuosiuose ekranuose: drama „Rojaus kalvos“ (rež. A. Waddington), fantastinė veiksmo juosta „Terminatorius: Tamsus likimas“ (rež. T. Miller), lietuviška nuotykių drama „Leonė. Bėganti į šviesą“ (rež. Ž. Žusinas), fantastinis filmas „Troškimų kambarys“ (rež. Ch. Volckman), animacinė juosta visa šeimai „Monstrų atostogos“ (rež. S. P. O'Reilly).

Prieš ilgąjį savaitgalį stipriai atšalus orams – saugaus eismo patarimai. Kaip visiems likti saugiems ir kokia numatoma situacija keliuose, klausiame Automobilių kelių direkcijos vadovo Vitalijaus Andrejevo ir Kelių policijos tarnybos viršininko Vytauto Grašio.

„Labas rytas, Lietuva“ komanda linki gražaus ir ramaus ilgojo savaitgalio ir atsisveikina iki šeštadienio.

Ved. Ugnė Siparė.