Pakeliui su klasika. Žemaitijos 800-osioms metinėms – Monikos Sokaitės kūrinys

Pakeliui su klasika

2019.10.30 18:00

Pakeliui su klasika. Žemaitijos 800-osioms metinėms – Monikos Sokaitės kūrinys

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Pakeliui su klasika” pradėsiem Reginos Carter atliekamomis džiazinėmis M. Ravelio Ir C. Debussy kūrinių aranžuotėmis. „Naujienų pulse” – apie Mažeikių festivalio uždarymo koncertą – kuriame Monikos Sokaitės kūrinys, skirtas Žemaitijos 800-osioms metinėms bei Gene Koshinskio koncertas marimba ir chorui. Apie tai, kas vienija ir kuo skiriasi šių dviejų autorių kūriniai, įspūdžiais repetuojant dalysis koncerte pasirodysiančio choro „Polifonija” nariai, chorui diriguosiantis Linas Balandis, perkusinininkas Pavel Giunteris ir kūrinio „SALVE SAMOGITIA arba devyni žvilgsniai į Žemaitiją” autorė. Rubrikoje „Retro” – ryškiausios 7-8-ojo dešimtmečių dainininkės.

Laidos pabaigoje – moderni Don Žuano istorija Jimo Jarmuscho filme „Sulaužytos gėlės”, kurioje – nuo Etiopijos džiazo kūrėjo Mulatu Astatke kūrybos, kurią Jarmuschas naudoja ironizuodamas pagrindinį herojų iki G. Fauré „Pie Jesu”, vėlgi šiek tiek pašiepdamas senstančio Don Žuano kasdienybę praėjus siautulingai jaunystei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.