Žinios. Apkarpyti „Boeing“ sparnai: įmonės vadovas dėl lėktuvų trūkumų aiškinsis JAV Senatui

Po LRT tyrimo: savivaldybės būstų nuoma. Po vasarą atlikto LRT tyrimo apie valdiškų butų nuomą poilsiautojams, Neringos savivaldybė tikina uždraudusi tokią veiklą. Tačiau LRT eksperimentas rodo, kad kai kuriems savivaldybės butų nuomininkams senų įpročių atsikratyti sekasi sunkiai. Tarnybiniai butai ir toliau pernuomojami Nidos poilsiautojams. Teisės į butus vietos politikai nepraranda nepaisant to, kad turi ir kito nekilnojamojo turto.

Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre pradedama tikrinti gaisrą padangų perdirbimo gamykloje Alytuje malšinusių ugniagesių sveikata. Šįryt tą padaryti ketina apie 30 ugniagesių. Pasak Medicinos centro vadovo Mariaus Buitkaus, bus atliekamas bendras sveikatos būklės patikrinimas, tik kiek išsamesnis nei įprastai.

Tragedija Pakistane. Pakistano rytinėje Pandžabo provincijoje daugiau kaip 65 žmonės žuvo ir dar per 40 sužeisti per gaisrą keleiviniame traukinyje. Sužeistieji vežami į vietos ligonines, daugelio jų būklė – kritinė. Pranešama, kad gaisras kilo sprogus dujų viryklei, naudotai valgiui gaminti. Po incidento ugnis apėmė tris vagonus. Geležinkelių ministras Rashidas Ahmedas žurnalistams sakė, kad dauguma keleivių žuvo, kai apimti panikos iššoko iš liepsnojančių vagonų. Pakistano geležinkelių būklė dešimtmečius blogėjo dėl korupcijos, netinkamo valdymo ir investicijų stygiaus, tad traukinių avarijų šalyje pasitaiko neretai.

Balsavimas dėl Donaldo Trumpo apkaltos procedūrų. Šiandien Jungtinių Valstijų Atstovų rūmai turėtų surengti pirmą balsavimą, skirtą pradėti apkaltos procedūrą šalies prezidentui. Jis gali būti apkaltintas dėl spaudimo Ukrainos valdžiai siekiant gauti kompromituojančios medžiagos apie demokratų kandidatą kitų metų prezidento rinkimuose Joe Bideną.

„Boeing“ negandos. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) aviacijos priežiūros tarnybos penkiasdešimtyje „Boeing 737NG“ lėktuvų aptiko įtrūkimų. Bendrovė jau anksčiau skelbė apie problemas, susijusias su šio modelio lėktuvų sparnų ir korpuso jungtimi. Orlaiviai, kuriuose buvo aptikta įtrūkimų, skraidys tik po remonto. Šią savaitę įmonės vadovas teiks parodymus JAV Senatui. Jam bus užduodami klausimai, susiję su „737 Max“ lėktuvų avarijomis, pražudžiusiomis pusketvirto šimto žmonių. Šiandien jis liudys Prekybos komitetui, rytoj – Transporto ir infrastruktūros. Šiuo metu skristi „Max“ tipo lėktuvais uždrausta visame pasaulyje.

Japonijoje sudegė pilis. Japonijos pietinėje Okinavos saloje gaisras nuniokojo istorinę pilį ir sunaikino didelę dalį šio komplekso, įtraukto į Pasaulio paveldo sąrašą. Šurio pilis yra dalis komplekso, menančio Riūkiū karalystės laikus ir, kaip manoma, buvo naudojama maždaug nuo XV a.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.