Žinios. Pradedama tikrinti gaisrą padangų perdirbimo gamykloje Alytuje malšinusių ugniagesių sveikata

Po LRT tyrimo: savivaldybės būstų nuoma. Po vasarą atlikto LRT tyrimo apie valdiškų butų nuomą poilsiautojams, Neringos savivaldybė tikina uždraudusi tokią veiklą. Tačiau LRT eksperimentas rodo, kad kai kuriems savivaldybės butų nuomininkams senų įpročių atsikratyti sekasi sunkiai. Tarnybiniai butai ir toliau pernuomojami Nidos poilsiautojams. Teisės į butus vietos politikai nepraranda nepaisant to, kad turi ir kito nekilnojamojo turto.

Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre pradedama tikrinti gaisrą padangų perdirbimo gamykloje Alytuje malšinusių ugniagesių sveikata. Šįryt tą padaryti ketina apie 30 ugniagesių. Pasak Medicinos centro vadovo Mariaus Buitkaus, bus atliekamas bendras sveikatos būklės patikrinimas, tik kiek išsamesnis nei įprastai.

JAV Centrinis bankas mažina palūkanas. JAV federalinio rezervų banko taryba, atsižvelgdama į tebesitęsiančius rimtus prekybos nesutarimus su komunistine Kinija ir dėl to aiškiai lėtėjančias investicijas į gamybą, nusprendė dar 25 šimtosiomis sumažinti bazinę palūkanų normą. Nors Amerikos ūkis ir toliau rodo augimą bei itin žemą nedarbą, Jungtinių Valstijų ekspertai perspėja, kad dėl neišspręstų pasaulinės prekybos problemų per artimiausius 12 mėnesių gali prasidėti recesija.

Sudegė pilis Japonijoje. Japonijos pietinėje Okinavos saloje gaisras nuniokojo istorinę pilį ir sunaikino didelę dalį šio komplekso, įtraukto į Pasaulio paveldo sąrašą. Šurio pilis yra dalis komplekso, menančio Riūkiū karalystės laikus ir, kaip manoma, buvo naudojama maždaug nuo penkiolikto amžiaus.

Kiniškas pandos pakaitalas. Komunistinės Kinijos valdžios siekis užsiimti pandų diplomatija taip išgarsino šias itin retas meškas, kad Kinijos gyventojai stengiasi įvairiais būdais pasinaudoti didžiųjų pandų patrauklumu. Be abejo, tikrų pandų jie nė iš tolo negalėtų įsigyti, bet kai yra paklausa, bus ir pasiūla – pandas čia primena čiau čiau veislės šuniukai, nudažyti pandos spalvomis.

Orai.

Sportas. Baigėsi 5-asis turas „Eurolygoje“. Kauno „Žalgiris“ namuose po pratęsimo 70:82 pralaimėjo Sankt-Peterburgo „Zenitui“.
FIBA čempionų lygoje Panevėžio „Lietkabelis“ 77:91 pralaimėjo Ankaros „Turk Telekomui“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau