Žinios. Konservatorius Gabrielius Landsbergis: biudžetą mes priimsime, bet tai bus prasčiausias biudžetas valstybės istorijoje

Premjeras Saulius Skvernelis keistu vadina generalinio policijos komisaro sprendimą nušalinti Kauno policijos vadovą. Kad kaltinimai neadekvatūs, pareiškė ir nuo pirmadienio laikinai nušalinamas Darius Žukauskas. Generalinis komisaras sako, kad sprendimas priimtas siekiant apsaugoti informaciją tyrime dėl galimos korupcijos Kauno policijoje.

Po gaisro padangų perdirbimo gamykloje Alytuje atliekami tyrimai. Aiškinamasi, kiek išsiskyrė teršalų, kuriuos vėjas nunešė tolokai nuo gaisro židinio. Geologai šiandien ėmė dirvožemio mėginius bene daugiausiai teršalų gavusioje Miklusėnų gyvenvietėje ir Alytaus Putinų mikrorajone.

Prekybos tinklai iš lentynų sako išėmę penkių Lietuvos gamintojų pieno produkciją, kuri galėjo būti užteršta dėl gaisro Alytuje. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teigimu, pieno produktuose kenksmingų medžiagų nėra, bet norima apsidrausti. Gamintojai sako, kad jų produktai saugūs, o dėl tokių veiksmų patirs nuostolių. Pasak žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, pagal Vyriausybės nutarimą kompensacijas gali gauti visi, kurie patyrė žalą.

Po šalies vadovo susitikimo su opozicijos lyderiais prezidento patarėjas Povilas Mačiulis sako, kad jei Seimas priims netvarų biudžetą, prezidentas gali pasinaudoti teise jį vetuoti. Pasak P. Mačiulio, toks scenarijus aptartas ir su premjeru Sauliumi Skverneliu. Didžiausios opozicinės partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigia, kad Seimas biudžetą priims, bet jis bus prasčiausias istorijoje.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas nemano, kad siūlomas naujasis bankų mokestis galėtų prieštarauti Konstitucijai, todėl leidžia jį pateikti svarstyti Seime ir priimti kartu su kitų metų biudžetu. Bankų mokestį pasiūlė Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga. Pagal siūlymą, būtų apmokestinti finansų rinkos dalyviai, kurių turto vertė viršija 300 milijonų eurų. Tikimasi, kad naujasis mokestis į biudžetą papildomai surinktų 52 milijonus.

Irake tęsiasi milžiniški protestai, kuriuose gyventojai reikalauja atsistatydinti visą dabartinę šalies valdžią. Protestai prasidėjo dėl nepasitenkinimo pragyvenimo lygiu, aukštu nedarbu, mažais atlyginimais, tačiau virto protestais dėl esminių pokyčių šalies valdymo sistemoje. Protestai itin kruvini – per juos žuvo jau mažiausiai 240 žmonių.

Jungtinių Valstijų Atstovų rūmai patvirtino rezoliuciją, pagal kurią pripažįsta Osmanų imperijos vykdytas etninių armėnų žudynes kaip genocidą. Šis sprendimas įsiutino Turkiją. Ankaroje pasiaiškinti buvo iškviestas Jungtinių Valstijų ambasadorius. Turkijos užsienio reikalų ministerija tikina, kad taip amerikiečiai keršija už karinę operaciją Sirijoje.

Ukrainai ir Rusijos remiamiems separatistams pradėjus pajėgų atitraukimą iš dviejų fronte esančių miestų, Ukrainos sostinėje Kijeve gyventojai surengė nepasitenkinimo protestą. Pajėgų atitraukimas yra sąlyga prieš planuojamą Volodymiro Zelenskio ir Vladimiro Putino susitikimą, tačiau gyventojai tai vadina išdavyste.