Žinios. Iš lentynų išimta penkių pieno gamintojų produkcija: gamintojai tvirtina, kad jų produktai saugūs, o dėl tokių veiksmų patirs nuostolių

Nuo pareigų nušalinamas Kauno apskrities policijos vadovas Darius Žukauskas. Sprendimas priimtas, tęsiant tyrimą dėl didelio atgarsio sulaukusios korupcijos bylos Kaune, kai aukšti policijos pareigūnai galbūt dangstė grupuotę, besivertusią nelegalaus alkoholio ir vogtų automobilių detalių prekyba.

Prekybos tinklai sako iš lentynų išėmę penkių Lietuvos gamintojų pieno produkciją, kuri galėjo būti užteršta dėl gaisro Alytuje. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teigimu, pieno produktuose kenksmingų medžiagų nėra, bet norima apsidrausti. Gamintojai sako, kad jų produktai saugūs, o dėl tokių veiksmų patirs nuostolių.

Prezidentas Gitanas Nausėda, susitikęs su Seimo opozicinių frakcijų vadovais, aptarė situaciją parlamente, biudžetą, kalbėta ir apie pirmalaikius Seimo rinkimus. Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad jo frakcija palaiko prezidento siūlomus mokesčių pakeitimus. Opozicinės frakcijos teigia pritariančios ir pirmalaikiams rinkimams, tačiau pasak jų, mažai tikėtina, kad tai pavyks įgyvendinti.

Bankų mokestis. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas nemano, kad siūlomas naujasis bankų mokestis galėtų prieštarauti Konstitucijai, todėl leidžia jį pateikti svarstyti Seime ir priimti kartu su kitų metų biudžetu. Bankų mokestį prieš kelias savaites pasiūlė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Pagal pajamų surinkimą iš mokesčių Lietuva užima 25 vietą tarp 28 Europos Sąjungos šalių. „Eurostato“ duomenimis, mokesčių ir bendrojo vidaus produkto santykis Lietuvoje pernai buvo apie 30 procentų, kai Europos Sąjungos vidurkis buvo 10 procentinių punktų didesnis.

Alkoholio prekyba lauke. Vyriausybė iš esmės pritarė siūlymui, kad savivalda turėtų daugiau teisių reguliuoti alkoholio prekybą. Savivaldybės taryba galėtų spręsti, ar leisti prekiauti alkoholiu lauke arčiau arba toliau nei 40 metrų nuo stacionariosios viešojo maitinimo vietos. Be to, savivaldybės galėtų drausti prekiauti alkoholiu paplūdimiuose ir paviljonuose.

Jungtinių Valstijų Atstovų rūmai pripažino Osmanų imperijos vykdytas etninių armėnų žudynes kaip genocidą. Šis sprendimas įsiutino Turkiją. Ankaroje pasiaiškinti buvo iškviestas JAV ambasadorius. Turkijos užsienio reikalų ministerija tikina, kad taip amerikiečiai keršija už karinę operaciją Sirijoje.

Pajėgų atsitraukimas supykdė ukrainiečius. Ukrainai ir Rusijos remiamiems separatistams pradėjus pajėgų atitraukimą iš dviejų fronte esančių miestų, Ukrainos sostinėje Kijeve gyventojai surengė nepasitenkinimo protestą. Pajėgų atitraukimas yra sąlyga prieš planuojamą Volodymiro Zelenskio ir Vladimiro Putino susitikimą, tačiau gyventojai tai vadina išdavyste.

Pirmieji turistai Saudo Arabijoje. Viena turtingiausių pasaulyje islamiško režimo valdoma šalis Saudo Arabija pagaliau nusprendė įsileisti turistų iš užsienio. Vieni pirmųjų tokiomis galimybėmis pasinaudojo lenkų turistai.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.