Žinios. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas nemano, kad siūlomas naujasis bankų mokestis galėtų prieštarauti Konstitucijai

Bankų mokestis. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas nemano, kad siūlomas naujasis bankų mokestis galėtų prieštarauti Konstitucijai, todėl leidžia jį pateikti svarstyti Seime ir priimti kartu su kitų metų biudžetu. Bankų mokestį prieš kelias savaites pasiūlė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Nuo pareigų nušalinamas Kauno apskrities policijos vadovas Darius Žukauskas. Sprendimas priimtas, tęsiant tyrimą dėl didelio atgarsio sulaukusios korupcijos bylos Kaune, kai aukšti policijos pareigūnai galbūt dangstė grupuotę, besivertusią nelegalaus alkoholio ir vogtų automobilių detalių prekyba.

Alkoholio prekyba lauke. Vyriausybė iš esmės pritarė siūlymui, kad savivalda turėtų daugiau teisių reguliuoti alkoholio prekybą. Savivaldybės taryba galėtų spręsti, ar leisti prekiauti alkoholiu lauke arčiau arba toliau nei 40 metrų nuo stacionariosios viešojo maitinimo vietos. Be to, savivaldybės galėtų drausti prekiauti alkoholiu paplūdimiuose ir paviljonuose.

Žemės ūkio ministras, Seimo narys Andrius Palionis laiku ir tinkamai nedeklaravo privačių interesų. Taip nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Pasak jos, Palionis pažeidė įstatymą, nes neužtikrino, kad nuo šių metų balandžio pabaigos iki rugpjūčio privačių interesų deklaracijoje būtų nurodyta, kad jis yra Birštono medžiotojų klubo „Lokupis“ narys.

Jungtinių Valstijų Atstovų rūmai pripažino Osmanų imperijos vykdytas etninių armėnų žudynes kaip genocidą. Šis sprendimas įsiutino Turkiją. Ankaroje pasiaiškinti buvo iškviestas JAV ambasadorius. Turkijos užsienio reikalų ministerija tikina, kad taip amerikiečiai keršija už karinę operaciją Sirijoje.

Pajėgų atsitraukimas supykdė ukrainiečius. Ukrainai ir Rusijos remiamiems separatistams pradėjus pajėgų atitraukimą iš dviejų fronte esančių miestų, Ukrainos sostinėje Kijeve gyventojai surengė nepasitenkinimo protestą. Pajėgų atitraukimas yra sąlyga prieš planuojamą Volodymiro Zelenskio ir Vladimiro Putino susitikimą, tačiau gyventojai tai vadina išdavyste.

Ukrainiečiai renkasi gyventi ir dirbti Lietuvoje – vien Tauragės įmonėse dirba apie 200 ukrainiečių. Darbdaviai sako, kad užsieniečiai nėra pigi darbo jėga, noriai užima darbo vietas, kurių atsisako lietuviai.

Pirmieji turistai Saudo Arabijoje. Viena turtingiausių pasaulyje islamiško režimo valdoma šalis Saudo Arabijapagaliau nusprendė įsileisti turistų iš užsienio. Vieni pirmųjų tokiomis galimybėmis pasinaudojo lenkų turistai.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.