Ryto allegro. Kanadoje gimusi idėja rengti klasikinės muzikos koncertus įkalinimo įstaigose atkeliavo ir į Lietuvą

Dar 2015 m. Kanadoje gimusi idėja rengti klasikinės muzikos koncertus įkalinimo įstaigose atkeliavo ir į Lietuvą. Pirmąjį koncertą Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje surengė pianistas Darius Mažintas. Studijoje su juo pasikalbėsime apie tai, kaip klasikinė muzika, skambanti kalėjime veikia kalinčius klausytojus ir jiems grojančius muzikantus.

Sekmadienį Vilniaus centre pristatyta garsinė kelionė „Glaistas“, vedanti po buvusio Vilniaus geto teritoriją ir trūkinėjančius prisiminimų apie Holokaustą vingius. Apie tai, kaip užglaistomos sienos paslepia skaudžią istoriją, pasakos autoriai.

Evelinos Stankūnaitės pasakojimas iš tapytojos Monikos Furmanos parodos „Mechaninė siela“, kurioje ji pristato milžiniškus darbus, vos išsitenkančius galerijoje.

Trumpa, bet triukšminga Kauno popklubo „Smūtkeliai“ istorija domisi Kotryna Lingienė.

Klasikos enciklopedija apie švedų mokslininką Carl von Linné, Naujųjų laikų gamtos mokslų kūrėją.

Kalbos ryte – apie patarles vaikų piešiniuose. „Iš nupieštų patarlių išsiskyrė rusakalbių vaikų piešiniai, juose juntamas tautinis motyvas – ir „batiuška“, ir Vasilisa Gražioji, pavyzdžiui, norvegiukų piešiniuose vaizduojamas pokalbis perteikiamas anglų, o ne norvegų kalba, vadinasi, itin didelė anglų kalbos įtaka“, – sako projekto „Kol gyveni, tol mokaisi“ sumanytoja Rasa Bačiulienė.

Rašytoja Birutė Jonuškaitė mini jubiliejų. Su ja bendraus Laima Ragėnienė.

Ved. Adomas Zubė.