Žinios. Kauno apygardos teismas nusprendė: smurtu prieš vaiką kaltinta Eglė Kručinskienė – visiškai išteisinta

Policijos departamente pristatytas Lietuvos kriminalinės policijos biuro atliktas rezonansinis tyrimas. Jo metu atskleista, kad juodojoje rinkoje buvo parduodami Lietuvos ginklų fondo šaunamieji ginklai. Kaip teigiama, jie iš fondo buvo pavogti, juos galimai naudojo Lietuvos nusikalstamos grupuotės.

Eglės Kručinskienės išteisinimas. Kauno apygardos teismas, apeliacine tvarką išnagrinėjęs didelio visuomenės atgarsio sulaukusią kaunietės E. Kručinskienės bylą dėl smurto prieš vaiką, ją visiškai išteisino.

Gaisro Alytuje išvados ir pamokos. Gesinant gaisrą Alytuje ugniagesiai aukojosi, krizių valdymo sistema nesuveikė, silpniausia grandis – komunikacija – konstatuota prezidento susitikime su atsakingų institucijų vadovais. Ekstremaliųjų situacijų valdymą ir institucijų sąveiką ketinama tobulinti, o atliekas tvarkančioms įmonėms įvesti griežtesnius reikalavimus.

Ukrainos pajėgos ir rusų separatistai traukiasi. Ukrainiečių pajėgos ir Rusijos remiami separatistai Ukrainos rytuose pradėjo atitraukti pajėgas iš strategiškai svarbaus Zolotė rajono, Luhansko regione. Pajėgų atitraukimas yra viena iš sąlygų, pagal kurią organizuojamas pirmasis Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimas akis į akį.

„Brexito“ vingiai: Didžiojoje Britanijoje laukiama išankstinių rinkimų. Jungtinė Karalystė, tikėtina, surengs išankstinius rinkimus gruodį, tam pritarus didžiausios opozicinės leiboristų partijos lyderiui Jeremy Corbynui. Jis sako, kad tam, jog pritarimas būtų gautas, buvo įgyvendinta esminė sąlyga – atmesta bet kokia „Brexito“ be susitarimo galimybė.

Grasinimai ūkininkams ir ūkininkų grasinimai. Vyriausybei ir prezidentui pateikus įstatymų projektus, pagal kuriuos nuo naujų metų brangtų ūkininkų naudojamas dyzelinis kuras ir didėtų žemės mokesčiai, ūkininkai grasina protesto akcijomis visoje Lietuvoje. Žemės ūkio tarybos pirmininko sako, kad Vyriausybė netęsi pažadų nedidinti mokesčių ir tikina, kad kai kurie ūkininkai vos išsilaiko.

Vyresnėliai Lietuvoje sveikata rūpinasi labiau nei jaunoji karta. Į šeštą dešimtį įkopę ir vyresni gyventojai bent du kartus dažniau nei jaunoji karta užsiima aktyvia fizine veikla. Vyresni žmonės taip pat kur kas dažniau renkasi sveikesnį maistą, valgo daugiau žuvies, vaisių, daržovių. Tai parodė Sveikatos mokslų universiteto mokslininkų atliktas tyrimas. Pagal jį, kas ketvirtas lietuvis yra nutukęs.

Sportas. Pasaulio čempionu tapęs Lietuvos bėgikas Aleksandras Sorokinas iki šiol jaučia euforiją po pergalingų 24 val. trukusių varžybų.

Lietuvos šokėjai Evaldas ir Ieva Sodeikos Maskvoje vykusiose Pasaulio sportinių šokių federacijos „Didžiojo kirčio“ serijos standartinių šokių varžybose aplenkė daugiau nei 200 porų. Mūsiškiai užtikrintai pirmavo prieš antroje vietoje likusius Italijos bei trečioje – Rusijos šokėjus. Atvirąjį Rusijos čempionatą Sodeikos laimėjo pirmą kartą – pernai jie buvo antri.

NBA čempionate Domantas Sabonis vėl žaidė rezultatyviai ir naudingai, tačiau to nepakako, kad Indianos „Pacers“ klubas iškovotų pirmą pergalę. „Pacers“ svečiuose 94:96 pralaimėjo Detroito „Pistons“ klubui ir patyrė trečią nesėkmę.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau