Žinios. Policijos tyrimas atskleidė – juodojoje rinkoje pardavinėjami iš Ginklų fondo dingę ginklai

Ginklai juodojoje rinkoje. Policijos tyrimas atskleidė, kad juodojoje rinkoje pardavinėjami iš Ginklų fondo dingę ginklai. Policija per sulaikymus ir kratas aptiko 224 neteisėtus šaunamuosius ginklus. Dabar byloje – 7 įtariamieji. Vienas – suimtas, kitiems taikomos švelnesnės kardomosios priemonės.

Išteisinta Eglė Kručinskienė. Kauno apygardos teismas apeliacine tvarką išnagrinėjęs didelio visuomenės atgarsio sulaukusią kaunietės Eglės Kručinskienės bylą dėl smurto prieš vaiką moterį visiškai išteisino.

Krizių valdymo sistemos nesklandumai. Prezidento patarėjas Nacionalinio saugumo klausimais Jonas Vytautas Žukas teigia, kad Alytuje kilęs gaisras parodė, jog krizių valdymo sistema nesuveikė. Tai jis sakė po susitikimo prezidentūroje, kur dalyvavo įvairių atsakingų institucijų vadovai.

Lietuvių sveikata. Į šeštą dešimtį įkopę ir vyresni gyventojai – bent du kartus dažniau nei jaunoji karta užsiima aktyvia fizine veikla. Vyresni žmonės taip pat kur kas dažniau renkasi sveikesnį maistą, valgo daugiau žuvies, vaisių, daržovių. Tai parodė LSMU mokslininkų atliktas tyrimas. Pagal jį, kas ketvirtas lietuvis yra nutukęs.

Švedijos finansų inspekcija pradėjo tyrimą dėl „Swedbanko“. Bus aiškinamasi, ar bankas laikėsi pinigų plovimo prevencijos reikalavimų. Bankas sako bendradarbiaujantis su finansų priežiūros institucijomis ir yra pasirengęs pateikti joms visą reikiamą informaciją.

Žemdirbiai rengiasi protestuoti. Reaguodami į Vyriausybės planus ateinančiais metais sumažinti lengvatą žemdirbių naudojamam dyzeliniam kurui bei sumažinti žemės mokesčio lengvatos dydį žemės ūkio paskirties žemei, Lietuvos žemdirbių atstovai rengiasi protesto akcijoms. Planuojama protestuoti ir Vilniuje, ir Briuselyje, per Europos Vadovų Tarybą gruodžio 12-ąją.

Gaisrai Kalifornijoje. Toliau siaučiant dideliems gaisrams, apie pusantro milijono Kalifornijos gyventojų bus atjungtas elektros energijos tiekimas. Tokių prevencinių saugos priemonių elektros energija tiekianti kompanija bando išvengti, kad stichijos pažeisti elektros tinklai neįžiebtų naujų gaisrų.

Jungtinėje Karalystėje – ketvirtas balsavimas dėl rinkimų. Leiboristų lyderis Jeremy Corbynas sako remsiąs pasiūlymą rengti išankstinius rinkimus gruodžio mėnesį. Didžiausios britų opozicinės partijos vadovas sako, jog tam, kad pritarimas būtų gautas, buvo įgyvendinta esminė sąlyga – atmesta bet kokia „Brexito“ be susitarimo galimybė.

Trumpo apkaltos tyrimas. Jungtinių Valstijų Atstovų Rūmams toliau vykdant tyrimą dėl prezidento Donaldo Trumpo apkaltos, Kongrese šiandien pirmą kartą liudys vienas iš dabartinių Baltųjų Rūmų darbuotojų, Nacionalinės saugumo tarybos karininkas Alexander Vindmanas.

Honkongo opozicionieriui neleista dalyvauti vietos rinkimuose. Honkongo demokratijos aktyvistas Joshua Wongas sako, kad tai – cenzūra, o sprendimas – politiškai motyvuotas. Jis yra vienas matomiausių opozicijos lyderių jau keletą mėnesių protestų apimtame mieste.

Teisėjų taryba atmetė prezidento Gitano Nausėdos pasiūlytą kandidatą į Lietuvos apeliacinį teismą Ernestą Spruogį. Teisėjų tarybos nuomone, jis neturi patirties nagrinėti baudžiamąsias bylas, nes yra pasirinkęs administracinių bylų teiseną.

Tiltas per Nerį. Išrinktas tilto per Nerį, sujungsiančio sostinės A. Goštauto ir Upės gatves projektas nugalėtojas. Laimėjo „INHUS Engineering“ komandos idėja, pavadinta „Alberto tiltu“. Iš viso konkurse dalyvavo 9 tiltų projektai. Tiltas taps svarbia pėsčiųjų ir dviratininkų jungtimi tarp dešiniajame Neries krante sparčiai augančio Saltoniškių rajono, Žvėryno ir kairiajame Neries krante esančio Lukiškių rajono.

Sportas. Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau