Žinios. Teisėjų taryba atmetė Gitano Nausėdos kandidatą: Apeliaciniame teisme nebūtų kada mokytis – reikia sėsti ir nagrinėti bylas

Policijos tyrimas atskleidė, kad juodojoje rinkoje pardavinėjami iš Ginklų fondo dingę ginklai. Policija per sulaikymus ir kratas aptiko 224 neteisėtus šaunamuosius ginklus. Dabar byloje - 7 įtariamieji. Vienas – suimtas, kitiems taikomos švelnesnės kardomosios priemonės.

Teisėjų taryba atmetė prezidento Gitano Nausėdos pasiūlytą kandidatą į Lietuvos apeliacinį teismą Ernestą Spruogį. Teisėjų tarybos nuomone, jis neturi patirties nagrinėti baudžiamąsias bylas, nes yra pasirinkęs administracinių bylų teiseną. Apeliacinio teismo pirmininkas Algimantas Valantinas sako, kad Apeliaciniame teisme nebūtų kada mokytis – reikia sėsti ir nagrinėti bylas.

Aplinkos apsaugos departamentas tikrina Alytuje degusią padangų perdirbimo įmonę „Ekologistika“. Per neplaninį patikrinimą siekiama tiksliai įvertinti per gaisrą padarytą žalą aplinkai, nustačius tikslų sudegusių gumos medžiagų kiekį. Departamento duomenimis, įmonės patalpose iki gaisro buvo laikoma per 1800 tonų naudotų padangų atliekų.

Prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Vytautas Žukas teigia, kad Alytuje kilęs gaisras parodė, jog krizių valdymo sistema nesuveikė. Tai jis sakė po susitikimo prezidentūroje, kuriame dalyvavo įvairių atsakingų institucijų vadovai.

Gaisrai Kalifornijoje. Toliau siaučiant dideliems gaisrams, apie pusantro milijono Kalifornijos gyventojų bus atjungtas elektros energijos tiekimas. Tokių prevencinių saugos priemonių elektros energija tiekianti kompanija bando išvengti, kad stichijos pažeisti elektros tinklai neįžiebtų naujų gaisrų.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ketvirtą kartą bandys gauti parlamento pritarimą išankstiniams rinkimams, vakar parlamentarams atmetus jo pasiūlymą surengti rinkimus gruodžio 12-ąją. Pagal šiandienį Johnsono pasiūlymą, rinkimams pritarti užtektų paprastos daugumos, kitaip nei vakar, kai buvo reikalaujama dviejų trečdalių parlamentarų pritarimo.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Jungtinių Valstijų kariai Lietuvoje dislokuojami siekiant apsaugoti šalies žmones ir taip nenorima gąsdinti Baltarusijos. Taip jis reagavo į Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos komentarą, kad jis Jungtinių Valstijų karių dislokavimą netoli šalies sienų laiko jėgos demonstravimu ir reaguos į šiuos veiksmus, bet tai darys nežvangindamas ginklais.

Jungtinių Valstijų Atstovų Rūmams toliau vykdant tyrimą dėl prezidento Donaldo Trumpo apkaltos, Kongrese šiandien pirmą kartą liudys vienas iš dabartinių Baltųjų Rūmų darbuotojų, Nacionalinės saugumo tarybos karininkas Alexander Vindmanas.

Honkongo demokratijos aktyvistui Joshua Wongui Uždrausta kelti kandidatūrą vietos rinkimuose. Wongas sako, kad tai – cenzūra, o sprendimas – politiškai motyvuotas. Jis vienas matomiausių opozicijos lyderių ne vieną mėnesį protestų apimtame mieste.

Europos Žmogaus Teisių Teismas atmetė Laimutės Stankūnaitės skundą dėl valstybės institucijų veiksmų, susijusių su jos dukters grąžinimu. Moteris teigė, kad valstybė nepagrįstai ilgai užtruko įgyvendinti teismo sprendimą, o dėl kilusios sumaišties ji su dukra buvo priverstos išvykti iš šalies.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba šiandien bandys paskirti Etikos komisijos pirmininką ir taip išvengti savivaldybei gresiančio tiesioginio valdymo. Spalio pradžioje Vyriausybė nusprendė duoti mėnesį Panevėžio ir Širvintų rajono savivaldybėms, kad šios paskirtų Etikos komisijų pirmininkus.

Į šeštą dešimtį įkopę ir vyresni gyventojai – bent du kartus dažniau nei jaunoji karta užsiima aktyvia fizine veikla. Vyresni žmonės taip pat kur kas dažniau renkasi sveikesnį maistą, valgo daugiau žuvies, vaisių, daržovių. Tai parodė Sveikatos mokslų universiteto mokslininkų ir „Benu“ vaistinės atliktas tyrimas. Pagal jį, kas ketvirtas lietuvis yra nutukęs.

Orai. Sportas. Ved. Jovita Vitkauskė.